На окупованому Донбасі зафіксовано близько 200 справ щодо українських військових.


Правозахисники мають інформацію про 196 справ щодо українських військових на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, у яких числяться 267 підсудних.
Тетяна Катриченко, виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини, повідомила про це під час презентації дослідження на тему: "Відмова у праві на справедливий суд як міжнародний злочин під час війни Росії і України. Контекст, практика, право та перспективи" в Укрінформі.
"Ми можемо наразі говорити, що у РФ слухається або вже закінчилися 94 справи щодо військовослужбовців, у яких є щонайменше 154 підсудних. Щодо військовослужбовців у окупації - нам відомо про 218 справ і 342 фігурантів, тобто підсудних. Щодо окупованих територій Донецької і Луганської областей, а також Запорізької і Херсонської областей, ми можемо говорити про 196 справ щодо військових і 267 підсудних. А щодо цивільних осіб на окупованих територіях - 236 справ і 269 підсудних", - заявила Катриченко.
Також було зазначено, що українських військових тримають у Курській області РФ. Наразі є інформація про 85 підсудних, які перебувають перед російськими судами.
Катриченко також наголосила, що РФ відкриває багато справ щодо українських військовополонених.
У своєму виступі вона добавила: "Зазвичай усі ці справи розглядаються в Ростовському воєнному суді. Справи про тероризм стосуються організацій, які у РФ вважаються такими, але насправді це підрозділи ЗСУ і Сил оборони, такі як "Азов", "Айдар", "Донбас". Є індивідуальні справи, а є й масові. Щодо військових на окупованих територіях їх звинувачують за загальними кримінальними статтями. І коли ми говоримо про справи проти військовослужбовців, ми бачимо, що РФ ігнорує їхній статус комбатанта і заперечує існування міжнародного збройного конфлікту, який відбувається на території України".
За словами Катриченко, також є справи щодо цивільних осіб. Деякі з них розглядаються на окупованих територіях, проте якщо звинувачення включає тероризм, вони переходять до розгляду в РФ.
Читайте також
- Politico: Трамп визначився з майбутнім Маска у Білому домі
- Історія «Моршинської» триває: АРМА шукає нового управителя
- Сікорський пояснив, чому Польща відмовилася від відправки миротворців в Україну
- Посол Трампа в НАТО став несподіванкою для Альянсу: чим займеться Метью Вітакер
- Короткострокові контракти з ЗСУ для 18-річних: проєкт поширили на Нацгвардію та Прикордонну службу
- Зеленський відвідав Дніпро: зустрічі з пораненими військовими, ветеранами та бізнесом