На Вінниччині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ.


Релігійна громада храму Димитрія Солунського в Тульчинському районі Вінниччини прийняла рішення приєднатися до Православної церкви України, покинувши Українську православну церкву Московського патріархату. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на Вінницько-Барську єпархію ПЦУ.
"11 березня 2025 року в Управлінні Вінницько-Барської єпархії Православної Церкви України митрополит Вінницький і Барський Симеон прийняв настоятеля храму святого великомученика Димитрія Солунського села Дахталія Тульчинського району ієрея Петра Барана, котрий разом із своїми парафіянами на загальних зборах парафії, які відбулися 2 лютого, ухвалив рішення вийти з УПЦ Московського патріархату та приєднатися до Православної церкви України", – йдеться у заяві.
Після зустрічі, в якій також брав участь благочинний Тульчинського району протоієрей Сергій Поврозник, митрополит Симеон вручив ієрею Петру указ про прийняття його до кліру Вінницько-Барської єпархії та привітав його та його громаду з приєднанням до Православної Церкви України.
"Окрім парафії с. Дахталія ієрей Петро Баран також призначений настоятелем храму святої великомучениці Параскеви с. Нетребівка Тульчинського району", – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, що 4 січня релігійна громада храму Покрови Пресвятої Богородиці у Чернівцях (мікрорайон "Садгора") перейшла від Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.
ООН критикує Україну за розпуск релігійних організацій, в тому числі УПЦ МП
Раніше ООН розкритикувала Україну за нібито відсутність "достатнього обґрунтування" розпуску релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара з прав людини.
Як повідомлялося, ООН не вперше дорікає Україні через Московську церкву. У 2023 році в ООН заявили, що українські правоохоронці нібито не вживають заходів для захисту вірян УПЦ МП.
До слова, 24 серпня 2024 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 8371 щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, що мають керівний центр у державі, яка здійснює збройну агресію проти України.
Читайте також
- Звільнення командувача ОК «Північ». Стало відомо, чи повʼязано це із ситуацією на Курщині
- Україну накриє похолодання: коли очікувати зниження температури
- Головне – не втратити себе. Знаменита спортсменка поділилася історією успіху
- Стали відомі країни з найбруднішим повітрям у світі
- Став на захист України з перших днів війни. Згадаймо Сергія Висоцького
- РФ атакувала енергообʼєкти «Укрзалізниці»: очікуються зміни в русі кількох поїздів