«На випадок кризи чи війни»: Швеція і Норвегія звернулись із закликом до громадян.


Шведський та норвезький уряд відмовилися від ідеї створення суспільства без готівки через ризики, пов'язані з безпекою та загрозами з боку Росії. Цю інформацію пише видання The Guardian.
В 2022 році Росія здійснила вторгнення в Україну та розпочала транскордонну гібридну війну та кібератаки, які були здійснені проросійськими групами. Це змусило Швецію та Норвегію переглянути свою оборонну стратегію та стратегію готовності.
Фінансова загроза для громадян
Міністерство оборони Швеції радить громадянам мати запас готівки та регулярно її використовувати. Також розглядається можливість прийняття закону, який захищатиме можливість оплати готівкою за товари. У Норвегії також відмовляються від готівки, що унеможливлює оплату за товари для 600 тис. осіб без доступу до цифрових послуг.
Міністерство юстиції та громадської безпеки також радить мати готівку вдома через вразливість цифрових платежів до кібератак. При збоях у роботі систем чи цифрових атаках, готівка може стати єдиною доступною альтернативою.
Розмір покупок за готівку в магазинах знизився з 40% у 2012 році до 10% в останні роки. Зростає занепокоєння щодо знецінення готівки.
Єврокомісія також рекомендує жителям країн ЄС мати запаси найнеобхіднішого на випадок кризових ситуацій.
Читайте також
- Куди йдуть мільярди? Ексміністр культури направив запит до «Суспільного»
- Ватикан назвав дату початку конклаву
- Росія формує новий армійський штаб біля кордонів із Фінляндію – WSJ
- В Іспанії, Франції та Португалії раптово зникло світло – Еuronews
- Народний артист Бенюк став на захист колег, обвинувачених у домаганнях
- Міноборони РФ вперше показало корейців, які воюють проти України