Нафта подорожчала на тлі побоювань ескалації війни в Україні.
Ціни на нафту незначно зросли в результаті зі зростання запасів нафти в США і геополітичних ризиків, пов'язаних із конфліктом між Росією та Україною.
Згідно зі звітом Reuters, ціни на ф'ючерси нафти марки Brent зросли на 16 центів - до 72,97 доларів за барель. Ціни на ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate також зросли на 16 центів - до 68,91 доларів за барель, повідомляє Економічна правда.
«Що стосується нафти, ризик полягає в тому, що Україна націлиться на російську енергетичну інфраструктуру, тоді як інший ризик полягає в невизначеності щодо того, як Росія відреагує на ці атаки», - зазначають аналітики ING.
Експерти JPMorgan заявили, що споживання нафти відновилося минулого тижня завдяки зростанню попиту на подорожі в США та Індії, а також значному зростанню промислового попиту в Індії.
«За оцінками експертів, світовий попит на нафту досягне 103,6 млн барелів на день протягом перших 19 днів листопада, що на 1,7 млн барелів на день більше, ніж у минулому році», - зазначається у звіті.
Однак, зростанню попиту перешкоджає збільшення запасів нафти в США, які зросли на 545 тис. барелів - до 430,3 млн барелів протягом тижня, що закінчився 15 листопада.
За даними Reuters, аналітики очікували зростання запасів на 138 тис. барелів.
Норвезька компанія Equinor повідомила про повне відновлення видобутку нафти на родовищі Johan Sverdrup у Північному морі після припинення подачі електроенергії.
У міжчасі ОПЕК+ можуть відкласти збільшення видобутку нафти у зв'язку зі слабким світовим попитом на нафту, що може статися на зустрічі 1 грудня.
Читайте також
- Вибори у Німеччині не вплинуть на підтримку України - генерал Бундесверу
- Міноборони вперше замовило виробництво техніки під держгарантії
- Танкери з російською нафтою знайшли нове місце для перевалки сировини в Греції
- ПА НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу
- Демократичним країнам важко перевести економіку на воєнні рейки - німецький генерал
- Трюдо пояснив, що чекає на світ у разі втрати Україною території