Найстаріша континентальна кора Землі невпинно руйнується: китайські вчені попередили про зміни.
Вчені з Університету геологічних наук дослідили руйнування кратону
Китайські вчені з Університету геологічних наук провели дослідження руйнування Північно-Китайського кратону протягом останніх 200 мільйонів років. Вони встановили, що найдавніші частини континентальної кори піддаються руйнуванню під впливом природних сил. Дані дослідження були опубліковані в Nature Geoscience.
Дослідники виділили два основних етапи руйнування кратону. Спочатку океанічна плита Ізанагі занурюється під континентальну плиту, що призводить до збільшення товщини кори і формування гірського хребта Тайханьшань. Потім відбувається відступ плити, що спричиняє витончення кратону на 26%.
Ці процеси супроводжуються тектонічними зсувами, насуванням старих порід на нові та розтяганням кори. Остаточна фаза розтягування земної кори завершує процес декратонізації.
Вчені припускають, що подібні процеси можуть відбуватися й в інших частинах світу. За допомогою комп'ютерних моделей, вчені точно відтворили характеристики літосферної плити і набули уявлення про процеси, що відбуваються у глибинах Землі.
Читайте також
- 25 листопада: яке сьогодні свято, прикмети та заборони
- Сирський зустрівся з блогерами і викликав обурення в мережі
- Вісім годин чекав на евакуацію з кулею у голові: неймовірна історія порятунку бійця «Азова»
- Скільки українців повернулися в окупований Маріуполь: нардеп озвучив жахливі цифри
- РФ планує атакувати Британію, мільйони людей можуть залишитися без світла – The Telegraph
- Командир одного з батальйонів «Азова» розповів, як побратими називають Редіса