NASA повідомило, коли зможе забрати астронавтів екіпажу Starliner з МКС.
Екіпаж Boeing Starliner може перебувати на МКС до лютого 2025 року
Космічне агентство NASA повідомляє, що екіпаж Boeing Starliner може перебувати на Міжнародній космічній станції (МКС) до лютого 2025 року. Потенційно, вони повернуться на Землю на космічному кораблі Dragon Crew-9 компанії SpaceX. Це рішення попереднє і залежить від того, чи зможуть інженери Boeing переконати NASA у безпечності Starliner для повернення на Землю до 15 серпня.
Проблеми зі Starliner компанії Boeing
Під час нещодавньої прес-конференції NASA надало оновлену інформацію щодо проблем, які виникають зі Starliner компанії Boeing.
Можливе використання космічного корабля Dragon для повернення астронавтів
Агентство повідомило про поточні консультації з компанією SpaceX щодо можливості використання космічного корабля Dragon для повернення астронавтів Бутча Вілмора та Суні Вільямса на Землю.
Якщо план буде реалізовано, Dragon Crew-9 доставить на МКС двох астронавтів замість звичайних чотирьох, зарезервувавши два місця для Вілмора та Вільямса.
Продовження перебування на МКС
Якщо цей план буде підтверджено, Вілмор і Вільямс продовжать своє перебування на МКС до лютого 2025 року, що збігається із запланованим поверненням екіпажу Dragon Crew-9. NASA планує відправити на МКС скорочену зміну з двох астронавтів, щоб ефективно управляти ресурсами протягом цього періоду.
Нагадаємо, NASA провело перший брифінг за результатами випробувань наземних двигунів корабля Boeing Starliner. П'ять таких відключилися під час спроби стикування корабля з Міжнародною космічною станцією (МКС) 5 червня. Для безпечного повернення корабля на землю інженери NASA почали заново аналізувати ситуацію з двигунами в процесі стендових випробувань. Як з'ясувалося, маневрові двигуни перегріваються сильніше за розрахункові показники.
Політ SpaceX Crew-9 для NASA, запланований на 18 серпня, відкладено до 24 вересня.
Читайте також
- TikTok припинив роботу в США
- У «Резерв+» та «Дії» низка послуг тимчасово недоступна: в чому причина
- Верховний суд підтримав заборону TikTok у США
- У застосунку «Армія+» з’явилися нові види рапортів
- Найромантичніше місто світу закриває свій акаунт у популярній соцмережі
- Найкращі серед 90 тис. учасників. Команда з Києва виграла хакатон NASA