Названо найпопулярніше джерело інформації серед українців.
Telegram став найпопулярнішим джерелом інформації для 47% українців
Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", месенджер Telegram став найбільш популярним джерелом інформації для 47% українців.
У результаті опитування були виявлені інші джерела інформації, такі як YouTube (26%), "Єдиний марафон новин" (21%), розповіді очевидців подій/знайомих та офіційні державні джерела (обидва - по 19%). Телевізійні канали, які не входять до "Єдиного марафону новин", також є джерелом інформації для 16% опитаних. Українські онлайн-медіа та міжнародні ЗМІ є вибором для 15% і 14% респондентів відповідно.
Соціальні мережі та месенджери - основні джерела дезінформації
Згідно з результатами опитування, соціальні мережі є основним джерелом поширення дезінформації для 53% українців. Також месенджери, зокрема Telegram, є джерелом дезінформації для 35% опитаних. Телебачення також має важливу роль у поширенні дезінформації - це джерело для 32% респондентів.
Більшість українців вважає дезінформацію серйозною проблемою
Згідно з результатами опитування, 89% респондентів вважають проблему дезінформації серйозною. З них 56% вважають цю проблему дуже серйозною, а 33% - скоріше серйозною. Лише 10% опитаних не вважають дезінформацію та фейки серйозною проблемою.
Українці не поспішають за кордон
Згідно з результатами опитування Центру міжнародних інституційних порівнянь і міграційних студій при Інституті Ifo в Мюнхені, майже 25% українських біженців планують оселитися за кордоном у довгостроковій перспективі.
Також було встановлено, що лише 19% українців готові переїхати до США чи ЄС навіть за наявності громадянства цих країн. Це число зросло порівняно з вереснем 2022 року, але залишається нижчим, ніж у 2020 році. Більшість українців (79%) стверджують, що, навіть отримавши громадянство США чи ЄС, вони все одно залишилися б в Україні.
Читайте також
- Біля Карибів утворився новий шторм «Сара», який загрожує США
- Засновника Російського добровольчого корпусу та його бійців в РФ заочно засудили до довічного
- Норвегія не надаватиме притулок біженцям із кількох областей України
- Держдеп США змінив рекомендації для своїх громадян щодо подорожей в Україну
- Росія готується до відключення від світового Інтернету
- Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х