НБУ підписав дві угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією.
Національний банк України та Міжнародна фінансова корпорація у Вашингтоні підписали два нові договори про співпрацю.
Згідно з інформацією Національного банку України, ці договори спрямовані на забезпечення доступу малого та середнього бізнесу до фінансування та підтримку економічного відновлення України у складних умовах, що виникають через російське вторгнення.
Співробітництво між Національним банком та МФК буде орієнтуватися на дві області: розвиток цифрових фінансових послуг та створення інфраструктури для управління проблемними активами. У цьому процесі МФК буде співпрацювати з Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії (SECO), Фондом для консультативних послуг у сфері інвестиційного клімату (FIAS) та урядом Великобританії.
"Ми щиро вдячні за потужну технічну та фінансову підтримку, яку надає Група Світового банку, та цінуємо нашу давню та успішну співпрацю. Допомога експертів групи завжди ефективна та фахова, разом з ними Національний банк продовжує втілювати амбітні реформи та програми у найширших напрямках. Це вдосконалення системи банківського нагляду та регулювання, впровадження системи страхування воєнних ризиків, яка значно поліпшить умови для залучення інвестицій в Україну, розвиток миттєвих платежів, токенізації та оверсайту, зеленого фінансування та багато іншого", - прокоментував Голова НБУ Андрій Пишний.
Перший договір між Національним банком та МФК спрямований на подальший розвиток екосистеми цифрових фінансових послуг. Це включатиме стимулювання інновацій відкритим банкінгом, покращення доступу до фінансових послуг через банківські канали, підтримку впровадження інноваційних фінансових послуг за допомогою регуляторної платформи НБУ та збільшення обсягу безготівкових операцій. Очікується, що ці заходи покращать конкуренцію в банківському секторі, підвищать пропозицію фінансових послуг та наближать фінансовий сектор України до європейських стандартів.
Другий договір спрямований на розв'язання проблеми непрацюючих кредитів та створення правової бази для компаній з управління проблемними активами в Україні. Зараз таких компаній у фінансовому секторі України немає. Очікується, що ці компанії сприятимуть зменшенню кількості непрацюючих кредитів та залученню приватних інвестицій. Партнерство з компаніями з управління проблемними активами буде включати законодавчі реформи та освітні заходи. Партнером у рамках цього договору буде Фонд для консультативних послуг у сфері інвестиційного клімату (FIAS).
Читайте також
- НБУ звернувся до українців через банківську таємницю: роз'яснення
- Power Banking: Нацбанк розповів про роботу відділень в умовах повного блекауту
- Нацбанк прозвітував про зростання експортної виручки