НБУ показав, скільки кредитів на енергоінфраструктуру схвалили банки.
За період з червня по жовтень 2024 року банки отримали понад 2900 заявок від бізнесу на кредитування проєктів по відновленню енергетичної інфраструктури загальною сумою понад 66 млрд грн.
Заявки на суму 11,7 млрд грн вже отримали схвалення Національним банком України (підписані угоди і ті, що готуються до підписання).
Загальний обсяг кредитів, пов'язаних з енергетичними потребами юридичних осіб, склав 3,4 млрд грн, згідно з опитуванням 20 банків, проведеним Національним банком.
У жовтні було подано 443 заявки на суму 11,5 млрд грн, з них схвалено 1699 заявок на суму 3,9 млрд грн і видано 267 кредитів на суму 1,56 млрд грн.
Загальна потужність генерації, що фінансується з позик бізнесу, складає близько 310 мВт (з урахуванням 85% портфеля).
Найбільше коштів витрачено на газопоршневі когенераційні установки (122 мВт), дизельні та бензинові генератори (100 мВт) та сонячні електростанції (83 мВт). Проєкти реалізуються в 21 області України.
Крім того, банки також надають кредити населенню. Тільки у жовтні 1 тис. кредитів загальною сумою 176 млн грн було видано громадянам. Загальний обсяг кредитів, пов'язаних з енергетичними потребами фізичних осіб, збільшився до 366 млн грн.
Читайте також
- У Держдепі оцінили перспективи використання Росією солдатів КНДР у війні проти України
- Трамп запропонує Росії "батіг і пряник": аналітик пояснив, чого чекати Україні
- США перевіряють російські рахунки у найбільшому банку Швейцарії
- Колосальні втрати: Forbes назвав місце справжньої м'ясорубки на фронті
- Вже 190 гривень за кіло: в Україні злетіли ціни на яблука та виноград
- Зеленський анонсував представлення 10-пунктного Плану стійкості України