"Не тільки пальмова олія": що насправді додають у молочні продукти.
Кожен четвертий молочний продукт в Україні може бути фальсифікатом. Експерти галузі розповіли, які саме продукти найчастіше підробляють та чим замінюють натуральні молочні жири.
За даними "Спілки молочних підприємств України", близько 20-25% молочного ринку перебуває в тіні. Найбільш ризиковими з точки зору фальсифікації є продукти з високим вмістом жиру: масло, сири, сметана та морозиво. Про це пише Latifundist.com.
"У фальсифікованих продуктах молочний жир замінюють не лише пальмовою олією, а й яловичим та курячим жиром, оскільки вони значно дешевші за молочні", - розповідає голова ради директорів "Спілки молочних підприємств України" Вадим Чагаровський.
Особливо гостро проблема стоїть у сегменті HoReCa. За словами експертів, більшість продуктів із замінниками жирів постачається саме до ресторанів, кафе та готелів.
У той же час, молоко, кефір, ряжанка та йогурти рідше піддаються фальсифікації. "Ці продукти мають невелику жирність, і внесення замінників не дає виробникам економічного ефекту", - пояснює Чагаровський.
Щодо морозива, то сьогодні половина цієї продукції в Україні виробляється з використанням замінників молочного жиру. При цьому сумлінні виробники вказують це на етикетці.
Експерти радять споживачам уважно читати маркування. Згідно з новим законом, виробники зобов'язані вказувати наявність рослинних жирів та олій у складі продукту. Однак проблема полягає в тому, що недобросовісні виробники часто ігнорують ці вимоги.
"Якщо ціна на молочний продукт здається занадто привабливою, варто замислитися. Молочний жир коштує близько 300 грн/кг, а його замінники - вдвічі дешевші", - попереджає Юрій Миркєєв, начальник відділу державного контролю ГУ Держпродспоживслужби в Києві.
Експерти зазначають, що проблема фальсифікації молочних продуктів потребує системного вирішення, включаючи посилення контролю за виробництвом та більш суворі санкції для порушників.
Поки що найкращим захистом для споживачів залишається уважне вивчення складу продукту та купівля товарів у перевірених виробників.
Ціни на шоколад та інші десерти з какао різко злетять.
Читайте також
- "Газпром" готується до припинення газового транзиту через Україну у 2025 році
- Боррель назвав умову продовження підтримки України
- В Україні запустили автоматичну реєстрацію права власності на об’єкти нерухомості
- До 520 гривень за кіло: як змінилися ціни на ковбасу та сир наприкінці листопада
- Ізраїль оголосив про угоду щодо припинення вогню з "Хезболлою" у Лівані
- Весняні канікули-2025: коли українські школярі підуть відпочивати