Німці дедалі частіше відмовляються заводити дітей – Deutsche Welle.

Молоді німці все менш бажають мати дітей
Молоді німці все менш бажають мати дітей

Народжуваність дітей в Німеччині зменшується

У Німеччині зменшується народжуваність дітей. Зараз сумарний коефіцієнт народжуваності становить 1,35 дитини на одну жінку, що менше, ніж у 2021 році, коли він був 1,58. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на дослідження Інституту економічних досліджень (Ifo) у Мюнхені.

За даними Інституту економічних досліджень (Ifo) у Мюнхені, порівняно з 2021 роком, у 2023 році в пологових відділеннях кожне восьме ліжко залишається порожнім. Це зниження народжуваності пов'язують з пандемією коронавірусу, конфліктом в Україні та економічними проблемами населення.

За даними дослідження, зменшення народжуваності у Німеччині має серйозні наслідки для довгострокової перспективи. Це стосується зменшення кількості місць для догляду за дітьми, проблем з освітою, працездатністю населення, а також фінансування пенсійних фондів. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є залучення мігрантів.

Йоахім Рагніц, заступник директора відділення Ifo, наголошує, що рішення про народження дитини є особистим. Витрати на виховання дитини для сім'ї економічно значні і становлять близько 180 тисяч євро, тому рішення про материнство є складним на довгострокову перспективу.

Наразі обговорюються способи підтримки народжуваності. Їх можна поділити на інституційну підтримку, яка передбачає розвиток послуг догляду за дітьми, та індивідуальну підтримку, зокрема, збільшення розміру дитячої допомоги.

Крім того, в Німеччині очікується значне підвищення цін. Різні компанії планують збільшити ціни, що може призвести до зростання інфляції до цільового показника в 2%, встановленого Європейським центральним банком.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua