НКРЕКП повинна зняти штучні бар'єри для імпорту електроенергії - експерт.
Імпорт та вільна торгівля на енергетичному ринку перешкоджаються через штучні обмеження цін на електроенергію. Таку думку висловив віце-президент з питань енергетики Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Олександр Трохимець.
"Кожен раз задаю собі питання, чому ми взагалі повертаємося до прайс-кепів знову і знову," - зазначив Трохимець під час засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
За словами експерта, прайс-кепи, що були введені як тимчасовий захід у 2019 році, втратили свою актуальність після п'яти років функціонування ринку.
"Ми вже 5 років працюємо в ринку і цілком зрозуміло, що прайс-кепи свою функцію, вони самі по собі віджили," - наголосив Трохимець.
Він пояснив, що обмеження призводять до штучних перешкод для імпорту електроенергії:
"Прайс-кепи створюють штучні обмеження для імпортної електричної енергії, оскільки наші прайс-кепи нижчі, ніж вартість електричної енергії, яку можна закуповувати".
Трохимець також звернув увагу на неефективне використання аварійної допомоги замість імпорту:
"Замість того, щоб використовувати інструмент імпорту, ми використовуємо інструмент аварійної допомоги, який набагато дорожче і призводить до фінансових втрат Укренерго".
Експерт закликав до чіткого визначення напрямку розвитку енергетичного ринку України:
"Нам потрібно визначитися, що ми маємо за ринок - регульований чи вільний, і як ми рухаємося. Чи ми інтегруємося в європейський ринок з точки зору ціни, чи ні, і чи ми продовжуємо займатися популістичними речами," - заявив він.
Нагадаємо, на засіданні 4 грудня Нацкомісія розпочала процедуру перегляду граничних цін на енергетичному ринку. Члени енергетичного комітету Ради закликали членів НКРЕКП негайно скасувати прайс-кепи для розблокування імпорту та подолання дефіциту електроенергії.
Читайте також
- Російські війська просунулися під Куп’янськ – карти ISW
- Європейська промисловість повинна вчитися в ОПК України - фон дер Ляєн
- Іноземні компанії у 2024 році різко скоротили реєстрацію торгових марок
- Розумні окуляри: інвестиції Meta у VR та AR перевищать цьогоріч $100 млрд
- Банк розвитку Ради Європи виділить додаткові €150 млн для житлових проєктів в Україні
- Ворог залучає авіацію, артилерію та дрони для обстрілів прикордоння - ДПСУ