Норвегія не надаватиме притулок біженцям із кількох областей України.
У Норвегії зупиняють автоматичне надання притулку для усіх українських біженців, які прибувають з західної частини України. Про це повідомила міністерка юстиції Норвегії Емілія Енгер Мель.
«У майбутньому до шукачів притулку з України ставитимуться рівнозначно з іншими біженцями. Схема колективного захисту тепер буде акцентуватися на тих, хто справді потребує захисту», - наголосила вона.
Відтепер заявники з Львівської, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської та Закарпатської областей будуть розглядатися окремо. Це пов'язано з тим, що ці регіони вважаються безпечними та знаходяться далеко від лінії фронту.
«Норвегія не може прийняти непропорційно велику кількість переселенців порівняно з іншими країнами», - заявила Енгер Мель.
Міністерка пояснила таке рішення тим, що біженці створюють навантаження на житлове господарство, охорону здоров'я та школи у деяких містах Норвегії. Крім того, значна частина переселенців є чоловіками призовного віку.
Варто відзначити, що з початку масштабного переселення Норвегія прийняла 85 тисяч українських біженців.
Раніше в Норвегії розпочато індивідуальний розгляд заяв українців, які просять про притулок. У разі відмови, сотні українських громадян, щодо яких не поширюється колективний захист, можуть бути взяті на виїзд з країни.
Крім того, дослідження Oslo Met виявило, що кожен третій український біженець в Норвегії вже вирішив не повертатися до України.
Міністерство юстиції Норвегії видало інструкцію Директорату імміграції (UDI), що змінює умови для українців, що шукають притулку в Норвегії.
Читайте також
- У порту Нідерландів серед бананів з Еквадору знайшли більше 700 кг кокаїну
- Різдвяний піст 2024 року: дата, меню, обмеження та правила
- Біля Карибів утворився новий шторм «Сара», який загрожує США
- Засновника Російського добровольчого корпусу та його бійців в РФ заочно засудили до довічного
- Держдеп США змінив рекомендації для своїх громадян щодо подорожей в Україну
- Росія готується до відключення від світового Інтернету