Норвегія скоротить допомогу для українських біженців: додано "безпечні" області.
Директорат у справах іноземців Норвегії (UDI) оновив список безпечних областей в Україні, які з 13 січня 2025 року вважатимуться безпечними для проживання.
З переліку безпечних територій було включено 14 областей: Черкаська, Чернівецька, Івано-Франківська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська (окрім міста Києва), Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Вінницька, Волинська, Закарпатська і Житомирська.
Згідно з визначенням UDI, безпечними регіонами є ті, де українська влада повністю контролює ситуацію, а вплив Росії є мінімальним або відсутнім.
Ці зміни зачіпають тих, хто звернувся за захистом після 28 вересня 2024 року і ще не отримав рішення, а також тих, хто подасть заяву після 13 січня 2025 року.
Важливо зазначити, що українці, які подали заявки до 28 вересня 2024 року, вже мають дозвіл на проживання, прибули за програмою медичної евакуації або мають близьких родичів з колективним захистом у Норвегії, не потрапляють під ці зміни.
При розгляді заяв буде враховуватися останнє постійне місце проживання заявника - територія, де він прожили щонайменше півроку. Кожна справа буде розглядатися індивідуально.
Для осіб з безпечних регіонів критерії отримання індивідуального захисту будуть значно жорсткіші. UDI буде оцінювати можливість захисту від української влади та наявність безпечних територій для проживання заявника.
Нагадаємо, що умови перебування біженців в Норвегії суттєво змінилися з 2024 року. Уряд скасував фінансову підтримку для тих, хто проживає в приватному житлі, скоротив щомісячну допомогу для бездітних пар та ввів вимогу щотижневої 15-годинної зайнятості для отримання фінансової допомоги.
Стало відомо, що нова політика Норвегії передбачає відмову у захисті українцям з "безпечних" регіонів, включаючи Львівську, Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Тернопільську та Рівненську області, а також особам, які не проживали в Україні на час початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомлялося, згідно з дослідженням Oslo Met, 54% опитаних українських біженців не впевнені у своєму майбутньому в Норвегії, тоді як 34% планують залишитися в країні. Зараз в Норвегії проживає понад 65 тисяч українських біженців.
Зазначимо, що українські громадяни можуть отримати фінансову допомогу при добровільному поверненні додому у розмірі 15 000 норвезьких крон, але це може призвести до втрати статусу біженця та необхідності повернення коштів у разі повторного в'їзду до Норвегії протягом певного періоду.
Читайте також
- В Україні різко подорожчало паливо: аналіз цін на АЗС у середині січня
- Китай зробив рис суттєво смачнішим
- Новий вектор розвитку: в Україні бум індустріальних парків
- Знак із чорною стрілкою та автомобілем: водіям пояснили, що він забороняє
- Важлива умова для українців у Польщі: без цього "800 Plus" вже не виплатять
- Індексація пенсій: кому доплатять від 300 до 1000 гривень з березня