Нова атака ГУР на Саваслейку: знищено та пошкоджено декілька Іл-76 та МІГ-31.
Атака дронами-камікадзе на російський аеродром
Українські ЗМІ повідомляють, що 16 серпня стався напад дронами-камікадзе на військовий аеродром "Саваслейка" в Росії. За даними воєнної розвідки, протягом цієї операції було знищено літак МІГ-31К/І та два Іл-76, а також пошкоджено приблизно п'ять літаків, ймовірно МІГ-31К/І.
Також, 13 серпня цей аеродром був атакований. Тоді був пошкоджений склад паливно-мастильних матеріалів та один МІГ-31К/И. За космічною розвідкою, на момент нападу на аеродромі знаходилися 11 літаків МІГ-31К/И, один Іл-76 та п'ять вертольотів Мі-8 і Мі-24.
Удари українських безпілотників по російських аеродромах
Згідно з інформацією від 14 серпня, українські безпілотники нанесли удари по кількох військових аеродромах Росії, включаючи "Борисоглібськ" у Воронезькій області. На цьому аеродромі було зруйновано декілька ангарів у північно-західній частині, де знаходиться технічно-експлуатаційна частина.
Наймасштабніша атака на російські військові аеродроми
Джерела в СБУ підтвердили, що це була наймасштабніша атака на російські військові аеродроми за весь період війни. Крім "Борисоглібська", удари були завдані на летовища в Воронежі, Курську та "Саваслейці".
Пошкодження паливної інфраструктури
На аеродромі "Саваслейка" були націлені склади зі спеціальним паливом для МіГ-31К. Супутниковий сервіс NASA виявив потужну пожежу в районі зберігання паливно-мастильних матеріалів. Експерти зазначають, що пошкодження паливної інфраструктури може серйозно позначитися на можливості базування МіГ-31К там.
Читайте також
- У МОЗ розповіли, як лихоманка Західного Нілу потрапила до України: яким регіонам загрожує
- Шотландія скоротить допомогу українським біженцям: що відомо
- Українцям у Польщі загрожують штрафи до 500 тисяч: стосується батьків школярів
- Понад 16 мільярдів гривень: ПФУ розкрив важливі дані щодо виплати пенсій, субсидій та лікарняних
- Юристи пояснили водіям, які документи не потрібно показувати на блокпостах
- Ціни ростуть, а попит не падає: що відбувається з орендою житла в Києві