Нові джерела природного водню. Що виявили вчені.

Джерела природного водню вчені
Джерела природного водню вчені

Області всередині гірських хребтів можуть бути перспективними місцями для виробництва природного водню

Вчені з Центру геологічних наук імені Гельмгольца виявили, що області всередині гірських хребтів можуть бути вигідними для виробництва природного водню, оскільки тут залягають глибокі мантійні породи. Про це стверджує портал Interesting Engineering, з посиланням на дослідження вчених.

Водень вважається перспективним екологічним паливом, але його синтетичне виробництво на сьогоднішній день залежить від використання копалин. Але вчені з'ясували, що гірські хребти, наприклад, Піренеї, Альпи та деякі райони Гімалаїв, можуть містити величезні запаси природного водню.

Дослідники з використанням моделювання тектоніки плит встановили, що водень може утворюватися великими кількостями через процес серпентинізації. В цьому процесі мантійні породи реагують з водою і утворюють нові мінерали та газоподібний водень.

Мантійні породи, які зазвичай знаходяться на великій глибині під землею, можуть виноситися на поверхню через рухи земної кори. Гірські хребти є найбільш підходящими місцями для такого процесу. За розрахунками вчених, гірські хребти можуть виробляти водню в 20 разів більше на рік, ніж рифтові зони.

Дослідники вказують, що в гірських хребтах присутні відповідні породи-колектори для накопичення водню, які можна видобувати. Наразі проводяться дослідження в таких регіонах, де вже були виявлені перші ознаки природного водню, наприклад, Піренеї, Альпи та Балкани.

"загалом, ми можемо опинитися на переломному етапі у дослідженні природного водню. Таким чином, ми можемо стати свідками зародження нової галузі природного водню", - заявив провідний науковець Френк Цваан.

Сінгапурський стартап Flint розробив паперові батареї, які є більш дешевими, безпечнішими та екологічнішими в порівнянні з літій-іонними акумуляторами.

Дослідники з Університету Іллінойсу в Урбані-Шампейні (США) вивчають способи використання шкірки помело для розробки інструментів, які можуть живити невеликі електричні пристрої та контролювати біомеханічні рухи.


Читайте також

Реклама