Новий тренд: як змінилася ситуація із працевлаштуванням українських біженців у Німеччині.

Біженці з України працевлаштовуються в Німеччині
Біженці з України працевлаштовуються в Німеччині

Зростання рівня працевлаштування українських біженців у Німеччині, заявив канцлер ФРН

Кількість українських біженців, які працюють у Німеччині, значно зросла за останній рік. За даними Вольфґанґа Шмідта, очільника відомства канцлера ФРН, рівень працевлаштування підвищився з 23% до 29% в жовтні 2024 року.

Зростання рівня працевлаштування зумовило вдосконалення системи консультаційних послуг для українських громадян. Крім того, німецький уряд заявив про намір розв'язати проблему дефіциту кваліфікованих кадрів та запровадити "найсучасніше імміграційне законодавство у світі" від наступного року. Про це заявив Схмідт.

На середину 2024 року у ФРН було офіційно працевлаштовано 266 тисяч громадян України, що на 71 тисячу більше, ніж в жовтні минулого року. Проте, повну зайнятість та соціальні відрахування мають лише 213 тисяч з них, повідомив міністр праці Губертус Гайль.

За даними Федерального агентства з праці, з 1,65 мільйона українських біженців у Німеччині, близько 530 тисяч працездатні. Це означає, що при урахуванні всіх форм зайнятості, близько половини працездатних українців працюють на повну зайнятість.

Варто відзначити, що деякі українці працюють на неповну зайнятість або отримують низькозаробітну роботу зі зарплатою менше 538 євро на місяць, яка не передбачає соціальних відрахувань за німецьким законодавством.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua