Обмін полоненими 5 березня: 200 українських захисників повернулися додому.
Обмін військовополоненими між Україною та Росією
Як повідомляє UATV: 5 березня відбувся обмін військовополоненими між Україною та Російською Федерацією, в результаті якого додому повернули 200 українців. Ця подія стала важливим етапом у гуманітарному процесі, що триває у контексті конфлікту між державами. Повернення військовослужбовців викликало радість у їхніх сім'ях, які отримали довгоочікуване повідомлення про повернення рідних.
Повернені військовослужбовці
Серед повернених військовослужбовців опинилися:
- захисники Маріуполя
- військові з Донецької, Луганської, Харківської областей
- військовослужбовці з Запоріжжя
- воїни Збройних сил України
- представники Державної спеціальної служби транспорту
- прикордонники
- нацгвардійці
Президент України Володимир Зеленський прокоментував цю подію, зазначивши:
“200 українських сімей отримали найочікуваніше повідомлення: їхні родичі повертаються додому”. — Володимир Зеленський
Він підкреслив, що кожен раз, коли українські військові повертаються, це доводить, що "Україна працює, щоб повернути кожного і кожну". Зеленський також подякував усім воїнам, які на фронті забезпечують поповнення обмінного фонду для України.
Цей обмін став наступним етапом після попереднього, що відбувся 5 лютого, коли додому повернули 157 українців. Обидві події підкреслюють важливість гуманітарних ініціатив у складних умовах конфлікту, а також зусилля України у поверненні своїх громадян.
Обміни військовополоненими мають значення не лише для тих, хто повертається, але й для суспільства в цілому, адже вони демонструють прагнення до миру і гуманізму в умовах війни. Ці події також підкреслюють важливість підтримки родин військовослужбовців, які чекають на повернення своїх близьких, та служать нагадуванням про ціну конфлікту для кожної української родини.
Читайте також
- Зеленський оголосив про виконання плану дальнобійних санкцій та створив День Сил безпілотних систем
- Україна випробувала новий зенітний перехоплювач FP-7.x: знищує ракети на висоті до 25 км
- Зеленський заявив про результат листа Путіну: реакція Кремля та підтримка Трампа
- Опитування КМІС: хто з військових лідирує за довірою українців
- Україна готує зустріч Зеленського і Трампа на саміті G7: деталі
- Опитування КМІС: Зеленський лідирує за довірою, Терехов та Федоров у трійці

