Обмін полоненими. Координаційний штаб повідомив нові деталі про звільнених захисників.
![Святенко Тамара](/img/sviatenko.png?v1)
![Обмін полоненими. Звільнені захисники.](/uploads/950x550_58_main-v1738768939.webp.png)
Україна провела 61-й обмін військовополоненими
Україна провела 61-й обмін військовополоненими. Загалом, повернули вже 4131 особу, які були у російському полоні, включаючи військовослужбовців, цивільних та іноземних громадян. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Повернуто 108 українських воїнів
В цей раз додому повертаються 108 воїнів Збройних сил України, з них 7 з Територіальної оборони, 26 з Військово-морських сил та 3 з Повітряних сил. Також звільнено 22 нацгвардійців, 19 прикордонників та 1 представника Національної поліції.
Захисники української території з різних областей
Звільнені воїни захищали українську територію в різних областях, зокрема у Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях, на Херсонщині, Сумщині та Київщині. Серед них є нацгвардійці, які охороняли Чорнобильську АЕС, захисники Маріуполя та Азовського заводу, а також українські військовослужбовці, які брали участь в операції на Курщині. Серед звільнених є 47 сержантів, 69 солдатів, 16 матросів та 18 офіцерів.
Опіка та підтримка для повернутих військовослужбовців
Заява Координаційного штабу зазначає, що українські військовослужбовці отримають належне лікування, реабілітацію і реінтеграцію в суспільство, а також виплати грошового забезпечення, яке вони мали отримувати під час перебування в полоні, та одноразову матеріальну допомогу.
Попередній обмін військовополоненими
Крім того, у минулому обміні, який відбувся 15 січня, було повернуто 25 українських захисників.
Звільнені боронили різні напрямки
Всі повернуті військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти – боронили різні напрямки, включаючи Харківський, Запорізький, Донецький та Маріупольський. Серед звільнених є також цивільні, які були захоплені на Київщині та незаконно трималися росіянами. Повернуті військові отримують необхідне лікування і реабілітацію, включаючи представників Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України.
Читайте також
- Зеленський показав зворушливе відео з поверненням 150 українців з неволі
- Провів у полоні понад рік. Прикордонники показали чуттєву зустріч бійця з рідними
- Обмін полоненими 5 лютого: повний список звільнених українців
- Зеленський підписав закони про продовження воєнного стану та мобілізації
- Україна повернула з російського полону 150 захисників
- Вибух у будівлі ТЦК у Рівному. Спецслужби Росії дистанційно підірвали свого агента – СБУ