«Очищення лав від негідників»: командувач Сухопутних військ анонсував кадрові зміни в ЗСУ.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк заявив, що "нульова толерантність до корупції" - єдине, що можна запропонувати для боротьби з корупцією в системі комплектування. Про це командувач написав у своєму Telegram.
"За минулі місяці Командування Сухопутних військ налагодило тісну взаємодію з правоохоронними органами щодо виявлення фактів надання/отримання неправомірної вигоди в системі мобілізації. Ми зростаємо зусилля для покарання всіх винних та очищення наших лав від злочинців. Відбуваються резонансні затримання порушників закону за прямою ініціативою та всебічним сприянням Командування Сухопутних військ на всіх етапах", - йдеться у заяві Павлюка.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський повідомив, що Рада національної безпеки і оборони визначила перелік рішень, які сприятимуть боротьбі з корупцією. Президент затвердив їх указом.
Зокрема, до таких рішень входить цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК, перевірка і перегляд необґрунтованих рішень щодо інвалідності посадовців та аудит відповідних пенсійних нарахувань, законодавчі зміни для невідкладного реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, а також перегляд системи та механізму нарахувань пенсійних виплат посадовцям державних органів.
Персональна відповідальність та кадрові рішення
Разом з тим, він наголосив, що відповідальність за ситуацію зараз має бути персональною. Тому доручив главі уряду розв'язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади, зокрема відповідних міністерств. Зеленський заявив, що потрібні кадрові рішення.
До слова, напередодні старту жорсткої реформи МСЕКів "Главком" дослідив статки очільників обласних центрів медико-соціальної експертизи, які вони офіційно задекларували. Про це йдеться у публікації "Главкома" "Королі та королеви МСЕК. Чи можна вірити деклараціям чиновників після такого?".
Ліквідація МСЕКів і цифровізація
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вечором заявив, що система медико-соціальних експертних комісій повинна бути ліквідована. Але для реальних і системних змін потрібна повна цифровізація всіх етапів роботи з встановлення інвалідності.
Раніше стало відомо, що за матеріалами Служби безпеки підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність.
Читайте також
- Росіяни поцілили по обʼєкту інфраструктури у Запоріжжі: шестеро загиблих, є поранені
- В Індії розбився винищувач російського виробництва
- Бачимо збільшення кількості північнокорейців, але не бачимо більше реакції партнерів, - Зеленський