Олексія Навального могли отруїти токсином з жаби-дереволаза: що відомо про епібатидин.
Смертельне отруєння Навального
Як повідомляє TSN.ua: Олексій Навальний, відомий російський опозиціонер, помер 16 лютого 2024 року. Лікар Олександр Полупан, який надавав допомогу Навальному у 2020 році, висловив припущення, що його могли отруїти токсином епібатидин, отриманим з еквадорської жаби-дереволаза. За словами Полупана, цей метод отруєння є більш надійним, ніж використання нервово-паралітичної отрути «Новичок», яку він охарактеризував як «зброю масового знищення».
У лютому 2026 року Міністерство закордонних справ Великої Британії та союзники підтвердили факт отруєння Навального. Вони заявили, що в біологічних зразках опозиціонера виявлено сліди епібатидину, що підтверджує версію про отруєння. Союзники також підкреслили, що «можливий лише варіант отруєння з боку російської влади», що викликало широкий резонанс у міжнародній спільноті.
Смерть Навального стала важливою подією, яка знову привернула увагу до питання безпеки опозиційних діячів у Росії та методів, які можуть бути використані для усунення політичних противників. Висловлення лікаря Полупана та офіційні заяви міжнародних партнерів вказують на серйозність ситуації і потребу в подальшому розслідуванні обставин, що призвели до загибелі Навального.
Вплив на політичну ситуацію
Смерть Олексія Навального має значний вплив на політичну ситуацію в Росії та міжнародні відносини. Вона підкреслює ризики, з якими стикаються опозиційні активісти, а також викликає нові заклики до міжнародної спільноти щодо тиску на Росію через порушення прав людини. Підтвердження отруєння епібатидином може стати важливим фактором у подальших розслідуваннях та дипломатичних зусиллях щодо покарання винних у цій справі.
Читайте також
- Президент Фінляндії закликав ЄС до діалогу з Путіним: хто вестиме переговори
- Герой України Кащенко пропонує залучити іноземних найманців замість мобілізації
- Росія будує новий гарнізон біля кордону з Фінляндією: у чому загроза
- Україна нарощує технологічну перевагу: 175 нових зразків озброєння за місяць
- Росіяни можуть вийти на протести через мобілізацію: експерт ЦРУ назвав умову
- Україна атакувала завод у Чебоксарах: Зеленський підтвердив удар по НПЗ

