ООН запускає виплати для переселенців у Київській області: суми від 10 800 грн.
Програма фінансової допомоги для переселенців
Як повідомляє Novyny.live: 27 травня 2026 року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців розпочне прийом заявок на фінансову допомогу для переселенців у Гірській громаді Київської області. Ця ініціатива має на меті підтримати внутрішньо переміщених осіб та біженців, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Грошова допомога буде становити від 10 800 грн до понад 12 300 грн на кожну особу. Заявки на отримання фінансової допомоги можуть подавати переселенці, які залишили свій дім протягом останніх 45 днів. Крім того, особи, які виїхали через війну від 46 днів до пів року, також мають можливість оформити допомогу. Громадяни, що повернулися додому протягом останніх 12 місяців, можуть отримати допомогу за умови, що їхнє повернення відбулося не раніше трьох місяців.
Критерії для отримання допомоги
Для отримання фінансової допомоги необхідно дотримуватися певних критеріїв. Середній дохід не повинен перевищувати 8 300 грн на кожну особу в родині. Одне домогосподарство може отримати допомогу не більше двох разів протягом 12 місяців. Запис на допомогу відбуватиметься 27 травня з 10:00 до 16:00 за адресою: село Гора, вул. Центральна, 5.
Кому доступна фінансова допомога від УВКБ ООН? Вона призначена для внутрішньо переміщених осіб, біженців, а також для тих, хто повернувся додому. Щоб отримати виплати, необхідно підготувати ряд документів. Серед них:
- паспорт
- ідентифікаційний код
- довідка переселенця
- свідоцтво про народження дітей
- номер рахунку IBAN
- документи про інвалідність
- особистий номер телефону
Ця програма є важливою підтримкою для тих, хто постраждав від війни та шукає нові можливості для відновлення свого життя.
Запуск програми фінансової допомоги від УВКБ ООН є важливим кроком у напрямку соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, які особливо потребують допомоги в умовах післявоєнного відновлення. Враховуючи значні виклики, з якими стикаються біженці та переселенці, така ініціатива може стати критично важливою для поліпшення їхнього життя та створення умов для більш стабільного майбутнього.
Читайте також
- З 1 червня стартує прийом заяв на виплату 19 400 грн: хто отримає гроші на дрова
- Суд зобов’язав ТЦК надати відстрочку студенту з Польщі: деталі рішення
- Українці можуть оскаржити незняті штрафи за військовий облік: строки давності минули
- Українці можуть оскаржити дії ТЦК: як подати скаргу на порушення прав
- Українці отримають електронні військово-облікові документи: як це працює в "Дії"
- У Києві проблемні укриття: депутатка вимагає закону для приватних сховищ

