Пенсійна реформа: хто втратить і хто виграє від нового законопроекту.

Група людей, які обговорюють пенсійну реформу
Група людей, які обговорюють пенсійну реформу

Закон про реформу спеціальних пенсій може мати неочікувані наслідки

Законопроєкт, що стосується реформи спеціальних пенсій і забезпечення справедливості у пенсійній системі, може призвести до несподіваних наслідків. Про це заявив експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін.

За словами експерта, після попереднього аналізу законопроєкту стало очевидно, що покращення можуть отримати прокурори, водночас втративши можливість перерахунку пенсій у військових пенсіонерів.

"Через часту практику влади, коли все виглядає дуже хорошо. Але коли ти відкриваєш законопроєкт, ти бачиш, що насправді все навпаки", - зазначає Коробкін.

Сергій Коробкін

Галина Третьякова, голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики і ініціаторка законопроєкту, вважає, що документ створений для встановлення єдиної процедури призначення пенсій за роками служби. Але Коробкін твердить, що законопроєкт не вирішує всіх проблем.

"Насправді, цей законопроєкт дозволяє прокурорам отримувати індексовану пенсію, яку вони раніше не мали. Тому цей законопроєкт покращує, а не погіршує їхнє пенсійне забезпечення", - підкреслює Коробкін.

Найбільші зміни можуть вплинути на військових пенсіонерів. За аналізом експерта, законопроєкт передбачає зняття обмеження перерахунку пенсій у військових пенсіонерів при зміні їхнього фінансового стану, залишаючи тільки можливість індексації.

Законопроєкт також передбачає внесення Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради законопроєкту щодо впровадження професійних пенсійних систем для працівників прокуратури, судів, правоохоронних органів та військових з 1 липня 2026 року.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua