Пенсіонерів, робітників та бюджетників переведуть на електронну гривню: що готує Нацбанк.
Національний банк України планує запустити свою власну цифрову валюту - е-гривню до 2025 року. Першими, хто випробовуватимуть нову валюту, будуть пенсіонери та бюджетники. Кожна операція з е-гривнею буде відстежуватися, що зробить систему менш схильною до корупції.
Е-гривня стане цифровою валютою Національного банку України. Вона стане третьою формою грошей разом з готівкою та безготівковими коштами і не буде залежати від комерційних банків. Цифрова гривня надасть більше можливостей для централізованого контролю та управління.
Основні цілі впровадження е-гривні
- Тестування нових технологій. Е-гривня буде побудована на базі технології розподіленого реєстру, що дозволяє безпечно реєструвати всі операції.
- Розширення можливостей для користувачів. За допомогою е-гривні люди зможуть здійснювати платежі, переказувати кошти та накопичувати їх без посередників.
- Управління грошовою масою. Національний банк зможе стимулювати економіку, нараховуючи відсотки на залишок коштів або встановлюючи обмеження, щоб кошти не "лежали мертвим вантажем".
- Прозорість розрахунків. Кожна операція буде відстежуватися завдяки технології розподіленого реєстру, що зменшить ризик корупції.
Тестування е-гривні буде проводитися відкрито, і в ньому зможуть брати участь всі охочі. Проект розробляється з 2018 року, але технологічні вимоги та адаптація інфраструктури призвели до затримки. Успішне впровадження потребує пошуку технологічного партнера, який відповідатиме бізнес-вимогам та архітектурі е-гривні.
Читайте також
- ПФУ показав, хто в Україні отримує 200 тисяч гривень пенсії
- Залишилося менше трьох тижнів: деякі українці терміново мають пройти ВЛК повторно
- Долари не обміняють: працюють жорсткі заборони купівлі та продажу валюти
- Українці мають до липня сплатити податок за "зайві" метри житла
- Українці зможуть платити за світло за пільговим тарифом: нові ліміти та ціни на електроенергію
- Відрахування з ВНЗ чи кар'єрні проблеми: як новий закон змінить життя студентів