Підтримка Китаю є вирішальним чинником у продовженні війни Росії проти України - США в ООН.
США вважають, що підтримка Китаєм Росії є вирішальним чинником для продовження війни проти України
Заступник представника США Роберт Вуд заявив на засіданні Ради Безпеки ООН, що підтримка Китаєм Росії є вирішальною для тривання війни проти України. Він вважає, що Китай міг би припинити цю підтримку і створити умови для миру.
Вуд наголосив, що Китай продовжує зменшувати свою підтримку оборонно-промислової бази Росії, але також надає їй компоненти озброєнь, технології і матеріали для виробництва. Він також зазначив, що Китай не має підстав стверджувати, що виступає за мир, коли доводить Росії змогу вести війну в Європі.
Дипломат також зазначив, що Китай не підтримав резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка засудила вторгнення Росії в Україну і закликала вивести війська. Він наголосив, що Китай міг би допомогти припинити війну, якби закликав Росію вивести свої війська за межі України.
Допомога Північної Кореї та Ірану Росії також засуджується
Заступник представника США також розповів про допомогу, яку Росії надають Північна Корея та Іран. Він попередив, що розгортання військ КНДР у Росії є небезпечним розширенням зв'язків між цими країнами. Вуд відзначив, що Північна Корея незаконно постачає Росії озброєння, порушуючи резолюції Ради Безпеки ООН.
Американський дипломат найрішучіше засудив відносини, що склалися між РФ та КНДР.
На засіданні Ради Безпеки ООН Росія вкотре намагалася засудити військову допомогу Україні, але їй нагадали, що сама РФ порушує санкції Ради Безпеки своєю військовою допомогою.
Читайте також
- Пишний пояснив, як вдалося знизити ризик емісії гривні
- Політолог оцінив вірогідність дозволу Польщі збивати ракети над Україною
- Військовий аналітик пояснив, чому Путін залучає війська КНДР на війну проти України
- Єврокомісія оцінила рівень імплементації Україною законодавства ЄС в енергетиці
- РФ намагалася заблокувати конференцію в Монреалі щодо Формули миру
- Росія втратила ще один винищувач-бомбардувальник Су-34: що відомо