ZSU zwiększa finansowanie batalionów: 7 milionów hrywien na każdy oddział.

ZSU zwiększa finansowanie batalionów: 7 milionów hrywien na każdy oddział
ZSU zwiększa finansowanie batalionów: 7 milionów hrywien na każdy oddział

Na posiedzeniu Rady Najwyższego Dowódcy Wojska podjęto decyzję o zwiększeniu finansowania bojowych brygad Sił Zbrojnych Ukrainy na zakup niezbędnego sprzętu. Teraz każdy batalion będzie miał w dyspozycji aż 7 milionów hrywien.

Na co dokładnie zostaną przeznaczone te pieniądze?

Minister obrony Denis Szmyhal poinformował o tym w środę, 12 sierpnia.

Zgodnie z wypowiedzią Szmyhala, zwiększenie finansowania pozwoli bojowym jednostkom samodzielnie realizować swoje potrzeby w sposób bardziej efektywny.

'Finansowanie wzrośnie w zależności od liczby batalionów, które wykonują swoje zadania bojowe. Każda brygada otrzyma 7 milionów hrywien na każdy batalion, który znajduje się na froncie. To oznacza więcej dronów i innego niezbędnego sprzętu' - mówi się w komunikacie.

Minister zauważył również, że w celu wdrożenia decyzji Rady zwołano operacyjne posiedzenie komisji budżetowej w ministerstwie obrony, gdzie rozpatrzono kwestię redystrybucji środków w celu zwiększenia finansowania batalionów na froncie.

'Sztab Generalny ZSU przygotowuje listę takich jednostek. Celem jest jak najszybsze przekazanie funduszy' - dodał minister.

Warto również wspomnieć, że wiceprezydent USA Jay D. Vance niedawno ogłosił, że Stany Zjednoczone wstrzymują finansowanie wojny w Ukrainie.

Przedtem Denis Szmyhal informował, że Ukraina zwiększa inwestycje w produkcję dronów oraz wzmocnienie Sił Zbrojnych.

Podjęta decyzja o zwiększeniu finansowania batalionów ZSU na zakup sprzętu pozwoli zwiększyć efektywność działalności bojowych jednostek oraz poprawić ich zaopatrzenie w niezbędne zasoby do skutecznego wykonywania zadań na froncie.


Czytaj także

Reklama