Żołnierze GUR zniszczyli stację dowodzenia wojskami RF w Melitopolu.
W tymczasowo okupowanym Melitopolu w obwodzie zaporoskim 10 lipca na terenie jednego z przedsiębiorstw odbyła się potężna eksplozja. Zniszczono logistyczną bazę Rosjan.
O tym poinformowało
Główne Zarządzenie Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (GUR)w piątek, 11 lipca.
Z danych GUR wynika, że w wyniku operacji specjalnej zniszczono logistyczną bazę okupantów oraz stację satelitarną, którą wojska rosyjskie planowały wykorzystywać do koordynacji swoich działań.
'Detonacja miała miejsce w momencie, gdy Moskalowie 'na luzie' rozładowywali transport wojskowy - pięciu najeźdźców z tzw. 'Rosgwardii' zostało zlikwidowanych', mówi się w komunikacie.
Operacja była wynikiem wspólnych działań ukraińskiego wywiadu i lokalnego ruchu oporu.
Wcześniej w pobliżu tymczasowo okupowanego Melitopola zniszczono wojskowy pociąg rosyjskich najeźdźców.
Pisaliśmy również, że ruch oporu 'ATEŚ' sparaliżował logistykę Rosjan w Melitopolu.
W wyniku operacji specjalnej w Melitopolu zniszczono logistyczną bazę Rosjan i stację satelitarną, zaplanowaną do koordynacji działań wojsk okupacyjnych. Ukraiński wywiad wspólnie z lokalnym ruchem oporu przeprowadził udaną wspólną operację, która doprowadziła do likwidacji pięciu okupantów podczas wybuchu w bazie.
Czytaj także
- Ekspert: Ławrow nie ma realnego wpływu na decyzje na Kremlu. To część strategii „mgły wojny”
- Putin przerzuca obronę przeciwlotniczą pod Moskwę, a w Rosji brakuje paliwa – oświadczenie Zełenskiego
- Gdańsk gospodarzem konferencji o odbudowie Ukrainy – data i skala wydarzenia
- Waszyngton: Trump i Rutte przygotowują grunt pod szczyt NATO
- Prezydent Zełenski wskazuje, co musi znaleźć się w rękach Ukrainy, by zmusić Rosję do zawarcia pokoju
- Kreml naciska na Mińsk: czy Białoruś stanie się bazą wypadową przeciwko Ukrainie?

