Żołnierze GUR rozbili szturmowców FR i wzięli jeńców — wideo.
Żołnierze jednostki 'Szamanbat' Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy przeprowadzili udaną operację, w wyniku której rozbili grupę rosyjskich szturmowców i wzięli czterech bojowników do niewoli. Tę informację opublikowano w GUR 23 lipca.
Efektowna praca żołnierzy GUR
'Dzięki zdecydowanym działaniom specjalistów jednostki 'Szamanbat' GUR MO Ukrainy udało się uzupełnić fundusz wymiany o czterech Rosjan, którzy zostaną wymienieni na ukraińskich obrońców', mówi się w komunikacie.
Zgodnie z informacjami służb specjalnych, ukraińscy żołnierze prowadzili strzelaninę z wrogą grupą szturmową i oczyścili pozycje okupantów na linii frontu, co doprowadziło do eliminacji trzech wrogów. GUR podkreśla, że wszyscy wrogowie Ukrainy otrzymają zasłużoną karę.
Wcześniej GUR pokazało również, jak robot 'Furia' niszczy Rosjan z karabinu maszynowego, a ukraińscy obrońcy nadal skutecznie wykonują operacje na różnych kierunkach, pokazując wideo zniszczenia wrogiego sprzętu i personelu.
Zgodnie z informacją GUR, żołnierze 'Szamanbat' skutecznie poradzili sobie z wrogami, co po raz kolejny demonstruje wysoki profesjonalizm i oddanie ukraińskich wojskowych w obronie kraju.
Czytaj także
- Węgry ponownie hamują akcesję Ukrainy do UE – kluczowy etap przesunięty
- Ukraina uruchamia produkcję broni dalekiego zasięgu – oświadczenie prezydenta
- Technologiczna przewaga Ukrainy nad Rosją – doświadczenie armii ma wzmocnić bezpieczeństwo UE
- Rozmowa Zełenskiego z szefem OECD: Kijów liczy na status kandydata jesienią
- Nowe uprawnienia wojskowych komisji uzupełnień: gdzie mogą zatrzymywać osoby uchylające się od obowiązków
- Zielony problem w sercu Waszyngtonu: basen przy Pomniku Lincolna za 16 milionów dolarów zarasta glonami, a Trump chce go wyczyścić

