Rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny w Kijowie: szczegóły tragedii.
Wczoraj w nocy okupanci ostrzelali stolicę, a konkretnie dzielnicę Świętoszyńską w Kijowie. W wyniku tego zanotowano bezpośrednie trafienie w budynek mieszkalny. Informację tę przekazał minister spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Klymenko.
Rosyjska rakieta uderzyła w budynek mieszkalny
Według ministra, okupanci użyli rakiety z eksplodującą głowicą, która wybuchła przy penetracji budynku. Eksplozja spowodowała znaczne zniszczenia i niemal nie zostawiła szans na przeżycie dla osób przebywających wewnątrz.
'To było zdecydowanie bezpośrednie trafienie. Rakieta eksplodowała przy wejściu do budynku, więc wielu ludzi nie miało możliwości uratowania się' - podkreślił Ihor Klymenko. Dodał również, że udało się zidentyfikować wszystkich zmarłych, co pozwoli ich rodzinom na pochowanie ich.
Obecnie na miejscu tragedii trwają prace restaurowe i działania śledcze. Przypominamy, że 1 sierpnia w Kijowie ogłoszono Dzień żałoby za zmarłych w wyniku ataku Rosji w nocy z 31 lipca. Ponadto policja pokazała pierwsze minuty po uderzeniu Rosjan w blok mieszkalny.
Minister spraw wewnętrznych Ukrainy informuje o bezpośrednim trafieniu rakiety w budynek mieszkalny w dzielnicy Świętoszyńskiej w Kijowie. Ten atak spowodował poważne zniszczenia i doprowadził do śmierci licznych mieszkańców. Śledztwo w tej sprawie trwa, a miasto znajduje się w stanie żałoby za zmarłych.
Czytaj także
- Mistrzostwa Świata 2026 w USA: jak polityka Donalda Trumpa wpływa na wizerunek kraju na arenie międzynarodowej
- Gdańsk gospodarzem URC-2026: Ukraińską delegację poprowadzi Swyrydenko
- Propozycja zastąpienia słowa „klaster” prostszymi określeniami w języku ukraińskim
- Mężczyźni poniżej 25 roku życia mogą opuścić kraj – kto nie podlega mobilizacji
- FBI udaremniło zamach na Trumpa przy użyciu dronów
- 10 lat więzienia grozi mieszkance Charkowszczyzny za kierowanie drogówką pod okupantem

