Obwód Czerkaski: obywatel skazany na 3 lata więzienia za uchylanie się od mobilizacji.

Obwód Czerkaski: obywatel skazany na 3 lata więzienia za uchylanie się od mobilizacji
Obwód Czerkaski: obywatel skazany na 3 lata więzienia za uchylanie się od mobilizacji

W obwodzie czerkaskim wyrokiem sądu rejonowego w Mańkowie mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności za uchylanie się od mobilizacji. Mieszkaniec obwodu odmówił odbycia służby wojskowej, tłumacząc to brakiem możliwości doręczenia wezwania.

Sąd przeanalizował wszystkie dowody w sprawie i uznał mężczyznę za winnego naruszenia przewidzianego prawem. W związku z tym wymierzono mu 3 lata pozbawienia wolności.

Nie ostatnim przypadkiem w tej tematyce były wydarzenia w obwodzie lwowskim, gdzie rozpatrywano sprawę dotyczącą rozpowszechniania negatywnych informacji o pracownikach terytorialnego centrum uzupełniania i wsparcia społecznego, a także w Czerwonogradzie, gdzie mężczyzna, działając zgodnie z dyrektywami przeciwnika, niszczył mienie kolei oraz pojazdy wojskowych.

Zdarzenie, które miało miejsce w obwodzie czerkaskim, jeszcze raz podkreśla znaczenie przestrzegania przepisów dotyczących mobilizacji i służby wojskowej, a także przypomina o odpowiedzialności za naruszenie tych przepisów.


Czytaj także

Reklama