Danilow po raz pierwszy pojawił się na bankiecie od dłuższego czasu (zdjęcie).
Świętowanie 25-lecia wydania 'Ukrainskiej Prawdy' było pierwszym pojawieniem się byłego sekretarza RBNO Ołeksija Danilowa na publiczności po tym, jak został zwolniony z posady. Najprawdopodobniej prezydent postanowił wypłacić mu pensję do 5000 hrywien, ale Danilow nie podał dokładnej kwoty.
Na uroczystości obecni byli przewodniczący Rady Najwyższej, zwierzchnik Cerkwi Prawosławnej, mer Kijowa oraz prezydent Lwowa, a także inni.
Przypominamy, że po zwolnieniu z posady sekretarza RBNO Ołeksij Danilow otrzymuje miesięczną wypłatę w wysokości 5 tysięcy hrywien. W październiku 2020 roku uszkodził swój samochód i stracił swoje mienie w wyniku wypadku, a także został hospitalizowany. Aktualnie nie zajmuje się pracą państwową, ale nadal otrzymuje wypłaty na podstawie umowy z prywatną firmą. We wrześniu 2024 roku Ołeksij Danilow doznał kontuzji nogi i został hospitalizowany. 29 marca 2024 roku Wołodymyr Zełenski poinformował, że Danilow będzie kontynuował swoją pracę w innej dziedzinie, a mianowicie w dyplomacji.
Czytaj także
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar
- Putin i Łukaszenka na forum w Wałdaju: czy Moskwa wciągnie Mińsk do wojny?
- Nowa faza współpracy dronowej: rozmowa Zełenskiego z prezydentem Łotwy
- Białoruś rozbudowuje infrastrukturę wojskową – czy grozi nam koncentracja sił przy granicy?
- Nowy etap kryzysu na Krymie: ataki na logistykę i energetykę okupanta – wystąpienie Zełenskiego

