Hakerzy GUR zhakowali rosyjską telewizję: miliony Rosjan zobaczyły prawdziwe straty armii RF.
Jak informuje FREEДOM: W Dniu Niepodległości Ukrainy, 24 sierpnia, w rosyjskiej telewizji wyemitowano wideo o prawdziwych stratach armii RF w wojnie przeciwko Ukrainie. O tym dzisiaj, 25 sierpnia, poinformowały źródła FREEДОМ w wywiadzie.
Hakerzy z Głównego Zarządu Wywiadu (GUR) Ministerstwa Obrony Ukrainy 'zhakowali' rosyjskiego dostawcę '№3' i pokazali prawdę o wojnie w Ukrainie na 116 kanałach telewizyjnych. Zablokowali dostęp administratorów dostawcy do serwerów, aby uniemożliwić przerwanie transmisji.
Pomimo 50 tysięcy abonentów z Moskwy i innych regionów RF oglądało wybuchy rafinerii naftowych oraz pochówków rosyjskich żołnierzy. Transmisja wideo była również dostępna za pośrednictwem aplikacji Apple Store, Google Play, Smart TV oraz innych sieci kablowych.
Przypominamy, że 1 lipca USA nałożyły sankcje na rosyjską grupę cybernetyczną, która była zaangażowana w ataki internetowe na całym świecie. Ograniczenia objęły kierownictwo grupy oraz powiązane z nią firmy.
Post Hakerzy GUR zhakowali rosyjską telewizję i pokazali prawdę o wojnie w Ukrainie, - źródła pojawił się najpierw na Freedom.
Podsumowanie: Ukraińscy hakerzy z GUR zhakowali rosyjskiego dostawcę telewizyjnego i wyemitowali na ekranach prawdziwe dane o rosyjskich stratach w wojnie z Ukrainą. Ta akcja wywołała znaczący rezonans w rosyjskim społeczeństwie i stała się kolejnym krokiem w cyberwojnie między dwoma krajami.
Czytaj także
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie
- Były szef MON zwraca odznaczenie od Zełenskiego – symboliczny gest wobec ofiar

