Izrael zaatakował budynek ministerstwa obrony Syrii - eksplozja trafiła na antenę.
16.07.2025
3822
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
16.07.2025
3822
Izraelska armia nie wytrzymała i już pokazała swoją siłę. Przeprowadziła atak na budynek ministerstwa obrony Syrii w samym sercu Damaszku! Wideo tej eksplozji zostało opublikowane przez ministra obrony Izraela Izraela Katz. Izrael wyjaśnił swoje działanie jako odpowiedź na inwazję syryjskich wojsk na miasto Suwaida, gdzie miała miejsce konfrontacja, która przyniosła wiele cierpienia przyjaznej ludności. Ponad 100 osób zginęło, Izraelczycy twierdzą, że atakują w obronie mniejszości druzyjskiej, która ma więzi z Izraelem i cierpi z powodu syryjskiego reżimu. Izrael domaga się od Syrii wycofania swoich wojsk z południa kraju, w przeciwnym razie ataki będą kontynuowane. Ponadto premier kraju wyjaśnił, że niezbędna jest wspólna operacja z USA przeciwko obiektom jądrowym w Iranie. Warto również zaznaczyć, że Rosja pozostała bez bazy morskiej na Morzu Śródziemnym po ucieczce prezydenta Syrii Baszara al-Asada.
Czytaj także
- Litewski polityk wzywa do wywierania presji na USA: dlaczego to może uratować Ukrainę
- Sondaż Kijowskiego Instytutu Socjologii: 57% Ukraińców uznaje prawo każdego państwa do własnej wersji dziejów
- Były żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy szpiegował dla Rosji w Odessie – wpadł na gorącym uczynku
- Senat USA ogranicza prerogatywy prezydenta ws. Iranu – co to zmienia?
- To ona decydowała: czy zabierać Zełenskiego na szczyt odbudowy w Gdańsku
- Logistyczna blokada Krymu: system obrony powietrznej Rosji na skraju upadku

