Macron odwiedzi USA na rozmowy o Ukrainie, - Le Figaro.
Prezydent Francji Emmanuel Macron planuje odwiedzić USA w przyszłym tygodniu, aby podkreślić rolę Europy w kształtowaniu przyszłości Ukrainy.
O tym poinformował sekretarz stanu Francji ds. Europy Benjamin Haddad, zgodnie z Le Figaro.
Podkreślił, że wizyta odbędzie się wkrótce, prawdopodobnie w poniedziałek.
'Macron przybywa, aby mówić w imieniu Europejczyków i powiedzieć, że przyszłość Ukrainy nie może być ustalana bez nich', powiedział Haddad.
Według Haddada, Europa ma kluczowy wpływ, w tym:
- Wsparcie dla Ukrainy, które jest większe niż w Stanach Zjednoczonych.
- Presja ekonomiczna na Rosję.
- Możliwość Europy do udzielania gwarancji bezpieczeństwa.
Haddad skomentował również niedawną wypowiedź Trumpa, w której nazwał prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, 'dyktatorem bez wyborów'.
'Jedynym dyktatorem w tej wojnie jest Putin, a Zełenski to bohater', powiedział sekretarz stanu Francji ds. Europy.
Przypomnijmy, że światowi przywódcy potępili ataki Trumpa na Zełenskiego.
Czytaj także
- Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy zapowiada rychłą wymianę jeńców: „Bóg da, zobaczycie w najbliższych dniach”
- Rozmowa w Białym Domu: Czy NATO przetrwa próbę jedności?
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców

