Deputowany powiedział, kogo teraz będą mobilizować w pierwszej kolejności.
Sztab Wojsk Lądowych Ukrainy zmienił porządek powoływania i mobilizacji obywateli. Teraz mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat, ograniczenie zdatni do służby wojskowej, mogą być powołani tylko za ich pisemną zgodą. Informacja ta została już przekazana do obwodowych i rejonowych ośrodków rekrutacyjnych przez Operacyjne Dowództwa.
W dokumencie wskazano również, że mężczyźni w wieku od 25 do 49 lat podlegają mobilizacji. Obywatele w wieku od 50 do 60 lat mogą zostać zwerbowani tylko na osobiste zarządzenie Sztabu Generalnego wraz z pełnymi danymi.
Ważne jest, aby obywatele znali swoje prawa i mogli powoływać się na tę dyrektywę. W chwili obecnej demobilizacja już zmobilizowanych osób nie jest przewidziana.
Czytaj także:
Ukraińcom wyjaśniono, jak długo może trwać mobilizacja i kogo mogą wziąć do wojska.
Kierowcom wyjaśniono algorytm działań, jeśli pracownicy Ośrodka Rekrutacji zabrały prawo jazdy.
Czytaj także
- Odbudowa Ukrainy: Gdańsk gospodarzem szczytu z udziałem przywódców państw i 5 tys. gości
- 687 mln euro od Węgier i Słowacji: Rosyjski „Przyjaźń” zarobił miliardy na eksporcie ropy
- Skok cen miedzi i mosiądzu: ile można zarobić na złomie w Ukrainie
- Rosyjski sektor energetyczny i rolniczy w kryzysie: wydobycie ropy spada, benzyna na kartki
- Najwyższy most w Europie powstanie w Rumunii, zaledwie 45 km od granicy z Ukrainą
- Które przelewy na kartę są zwolnione z podatku? Wyjaśnienia ukraińskiej skarbówki

