Rejon Nikopolski doświadczył nocnych ataków: uszkodzone panele słoneczne i budynki.
11.08.2024
2689
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
11.08.2024
2689
W nocy z 10 na 11 sierpnia rosyjskie wojska ostrzelały rejon Nikopolski w obwodzie dniepropetrowskim z artylerii i dronów-samobójców. O tym poinformował szef wojskowej administracji obwodowej, Serhij Łysak.
«Wieczorem, podczas nocy i ranka Nikopol ucierpiał od rosyjskich ataków. Rejon został trafiony przez artylerię i drony-samobójców. Cierpiały gminy Nikopol, Marganec, Pokrow i Mirove», – zauważył Łysak.
W wyniku ostrzału uszkodzonych zostało prawie dziesięć paneli słonecznych, dwa budynki gospodarcze i mikrobus. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych ani rannych.
Przypomnijmy, że 28 lipca rosyjskie wojska ostrzelały Nikopol w obwodzie dniepropetrowskim. Ranne zostały osiem osób, w tym dzieci. Pracownicy Służby Państwowej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wspólnie z pracownikami służb medycznych i grupą szybkiego reagowania Czerwonego Krzyża przetransportowali ranną kobietę i mężczyznę do szpitala.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

