W Odessie ogłoszono dzień żałoby: w wyniku złej pogody zginęło 9 osób.
Jak informuje inkorr.com: 2 października w obwodzie odeskim ogłoszono dzień żałoby w związku ze śmiercią dziewięciu osób w Odessie z powodu złej pogody. O tym poinformował szef Odeskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Oleg Kiper.
„Wśród zmarłych są pięcioro członków jednej rodziny, w tym dziecko. To niewyobrażalny ból dla całej Odeszczyzny i nasza wspólna strata. Jutro w dniu żałoby na budynkach organów władzy, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji w obwodzie będą opuszczone flagi Ukrainy, a imprezy rozrywkowe będą ograniczone” – głosi komunikat.
Skutki złej pogody
Na początku września w Odessie miała miejsce straszna katastrofa. Ludzie zginęli w wyniku żywiołu, który spowodował zniszczenie wielu budynków i poważne zalania. W mieście trwają działania mające na celu usunięcie skutków złej pogody, w których uczestniczą ratownicy z DSNS oraz wolontariusze. Zła pogoda spowodowała znaczne straty materialne, ale najważniejsze są straty ludzkie i tragedia dla rodzin zmarłych.
Ta tragedia stała się gorzkim przypomnieniem o niebezpiecznej sile żywiołu. Odeszczyzna zjednoczyła się w żalu i wsparciu nawzajem w tym trudnym czasie, bowiem każda utracona życie pozostawiła ciężki ślad w sercach bliskich. Teraz ważne jest, aby nie tylko wspierać rodziny zmarłych, ale także zapewnić skuteczne działania w zakresie przeciwdziałania podobnym katastrofom w przyszłości.
Czytaj także
- Atak na Zaporoże: ranni, w tym 9-letnie dziecko – nowe informacje o ofiarach
- Ukraińskie drony uderzyły w zakłady chemiczne „Azot” w Rosji – szczegóły ataku
- Atak dronem FPV na stację benzynową w Charkowie – najnowsze ustalenia
- Śmierć i ranni w Nikopolu: rosyjski atak na bus zabił dwie osoby, 12 rannych
- Moskwę czeka paliwowy paraliż? Po ataku dronów rafinerię czeka wieloletni przestój
- Rosjanie uderzyli w stacje benzynowe pod Sumami. Są ranni i pożary

