Okupanci zaatakowali obiekty energetyczne na północy i południu Ukrainy.
Dzisiaj rano Rosjanie ostrzelali obiekt energetyczny „Ukrenergo” w regionie południowym. Nie było przerw w dostawie prądu dla konsumentów. O tym informuje „Ukrenergo”.
Obecnie nadal trwają prace naprawcze w regionie.
Także w nocy rosyjskie drony zaatakowały obiekt energetyczny „Oblenergo” w regionie północnym.
Konsumenci byli odłączeni w niektórych rejonach obwodu czernihowskiego. Do poranka dostawa energii została przywrócona dla wszystkich konsumentów.
Ponadto z powodu walk i innych przyczyn całkowicie lub częściowo odcięto 492 miejscowości. W szczególności z powodu walk są przerwy w dostawie energii w obwodach donieckim, sumskim, charkowskim, czernihowskim, chersońskim.
Jak informowano, w środę, 14 sierpnia, nie będą stosowane harmonogramy wyłączeń prądu na Ukrainie.
Wcześniej zastępca ministra energii Svitlana Hrynchuk powiedziała, że nawet jeśli na Ukrainie znów będzie tak gorąco jak w lipcu, obecnie nie prognozuje się powrotu surowych harmonogramów wyłączeń prądu. Warto jednak pamiętać o potencjalnych rosyjskich ostrzałach energii, które mogą zmienić sytuację.
Wcześniej stało się wiadomo, że NAEK „Energoatom” planuje w roku 2024 przeprowadzić remonty dwóch kolejnych bloków energetycznych elektrowni atomowych w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu grzewczego.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

