Okupanci próbują zastąpić zniszczone promy na Krymie barkami.
07.09.2024
2120
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
07.09.2024
2120
Po udanych atakach SNBO na kolejowe promy, które zapewniały zaopatrzenie rosyjskich wojsk na Krymie, okupanci postanowili używać morskich barek do transportu paliwa. Według informacji SNS, Rosjanie już szukają odpowiednich barek.
Obecnie Rosjanie szukają barek, które mogłyby być używane do transportu kolejowych składów z paliwem. Jednakże nadal nie wiedzą, jak usunąć pozostałości zatopionego promu, żeby przywrócić dostęp do portu.
Zniszczenie promów i uszkodzenie kolejowej części Krymskiego Mostu bardzo skomplikowało logistykę okupantów, którzy wcześniej korzystali z przeprawy promowej w Kerczu do dostaw na Krymski Półwysep.
Obecnie Rosjanie szukają barek do przewozu kolejowych składów z paliwem, ale napotykają trudności, ponieważ nie mogą usunąć pozostałości zatopionego promu, który blokuje dostęp do portu 'Kawkaz'.
Z powodu problemów logistycznych na Krymie, Rosjanie zmuszeni są zwiększać dostawy paliwa przez okupowane terytoria obwodów donieckiego, zaporoskiego i chersońskiego. Starają się podwoić dostawy diesla i benzyny do 160 wagonów dziennie, wykorzystując tzw. 'północne obejście' Krymskiego Półwyspu.
Czytaj także
- Jak sprawdzić jakość gazu? Nowe uprawnienia dla odbiorców Naftohazu
- Jak żołnierze mogą uniknąć odsetek od kredytów? Poradnik krok po kroku
- Nowa infolinia 1519 Ministerstwa Obrony – co to oznacza dla żołnierzy kontraktowych?
- 20 650 zł miesięcznie dla likwidatorów Czarnobyla od lipca 2026: co musisz wiedzieć
- Tylko jedna szansa na wpisanie na listę gończą: co muszą wiedzieć osoby uchylające się od obowiązku wojskowego
- W 2026 roku kombatanci dostaną wyższe emerytury: ile wyniosą dopłaty i kto skorzysta z wcześniejszego świadczenia

