Okupanci będą wywłaszczać działki od Ukraińców na okupowanych terytoriach.
21.09.2024
2499
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
21.09.2024
2499
Od 1 marca 2025 roku działki pod indywidualną zabudowę mieszkaniową i osobiste gospodarstwo pomocnicze mogą być wywłaszczone, jeśli nie była na nich prowadzona budowa przez dwa lata.
«Działki pod indywidualną zabudowę mieszkaniową i osobiste gospodarstwo pomocnicze od 1 marca 2025 roku będą wywłaszczane od właścicieli, jeśli przez ostatnie dwa lata na nich nie była prowadzona budowa», pisze CNS.
Kryteria określenia «użytkowania» ziemi są jeszcze nieznane. Ponadto okupanci kontynuują rajdy w celu zidentyfikowania «opuszczonych» domów do dalszego przejęcia.
Proces będzie przebiegał następująco - jeśli rady obserwacyjne ustalą, że ziemia przez dwa lata pozostaje nieużywana, wówczas właściciel automatycznie utraci własność ziemi.
Przypomnijmy, okupanci przyznali, że torturowali na śmierć amerykańskiego propagandzistę w Doniecku.
Czytaj także
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy
- Kary za nielegalny wyrąb drzew przy drogach w Ukrainie: grzywny i ryzyko więzienia
- W szpitalach podają różne posiłki w zależności od statusu pacjenta. Jak walczą z nierównościami wobec weteranów?

