Najemcy mieszkań będą mogli stać się ich właścicielami: co przygotowano dla Ukraińców.
Prasowa służba 'Ukrfinzhytlo' informuje, że na Ukrainie wprowadzany jest nowy program, który umożliwi najemcom zostanie właścicielami wynajmowanych mieszkań. Zgodnie z tym innowacyjnym programem najemca będzie miał możliwość stopniowego wykupu mieszkania, które wynajmuje, poprzez okresowe płatności. Część tych płatności będzie przeznaczona na opłatę wynajmu, a pozostała - na wykup nieruchomości. W ten sposób, po spełnieniu wszystkich warunków, mieszkanie w pełni przejdzie na własność najemcy. Ten program stanie się dobrą opcją dla rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na wkład własny do kredytu hipotecznego, ale marzą o własnym lokum.
Program 'Rent-to-Own' będzie dostępny dla osób wewnętrznie przesiedlonych na korzystnych warunkach z obniżonymi stopami procentowymi. Ponadto, planowana jest integracja tego modelu z programem hipotecznym 'eOselya'. Jednak aby uruchomić ten program na Ukrainie, konieczne jest stworzenie odpowiedniej bazy prawnej, zapewnienie gwarancji dla właścicieli mieszkań i deweloperów, a także uzyskanie wsparcia finansowego ze strony państwa i międzynarodowych partnerów.
Czytaj także
- Mieszkańcy Kijowa do lipca bez zmian w opłatach za media, ale bilety komunikacji miejskiej zdrożeją do 30 hrywien
- Unia Europejska planuje ogólny limit gotówki – 10 000 euro. Jak wyglądają przepisy w poszczególnych krajach?
- Od 26 czerwca 2026 r. nowy wymóg NBU: kod autoryzacyjny przy doładowaniach kart w terminalach
- Amerykanie zezwolili na handel ropą z Iranem na dwa miesiące – jakie to ma znaczenie dla Ukrainy
- Odesa wprowadza jednolitą stawkę za parkowanie: ile zapłacą kierowcy od lipca
- Nowe opłaty za powiadomienia SMS w bankach – sprawdź, ile zapłacisz

