Po skandalu w Odessie status krytyczny został zdjęty z jednego z KP.
Odeskiej przedsiębiorstwo komunalne ujawnili przypadek fikcyjnego zatrudnienia pracowników, co doprowadziło do zniesienia statusu krytyczności dla tej organizacji. Szef Odeskiej OVA Oleg Kiper poinformował o tym podczas briefing.
Skutki fikcyjnego zatrudnienia
Po ujawnieniu tego skandalicznego przypadku, który pozwalał zdrowym mężczyznom unikać mobilizacji, okazało się, że kilka osób w rzeczywistości pracowało na papierze jako sprzątacze czy hydraulicy. Taka sytuacja jest całkowicie niedopuszczalna według słów Olega Kiper.
Dziś front potrzebuje wsparcia. Jedni stoją w kolejkach do wojskowego komitetu, aby iść do Sił Zbrojnych, a inni szukają powodu, by ukryć się przed mobilizacją. To niedopuszczalne. I wizerunkowo dla całego regionu jest to bardzo negatywne.
Szef OVA również stwierdził, że zwrócił się do kierowników innych gmin z prośbą o przeprowadzenie kontroli dotyczącej zatrudnienia pracowników służb komunalnych.
Przypomnijmy, że niedawno były potępione przypadki fikcyjnego zatrudnienia w służbach komunalnych oraz zatrzymano urzędników, którzy brali udział w tych schematach.
Z ostatnich informacji wynika, że ujawnienie fikcyjnego zatrudnienia pracowników w przedsiębiorstwach komunalnych stało się poważnym problemem w obwodzie odesskim. Akcent na ten skandaliczny przypadek ma na celu pokazanie surowości i niedopuszczalności takich działań w kontekście mobilizacji i służby dla swojego państwa.Czytaj także
- FBI udaremniło zamach na Trumpa przy użyciu dronów
- 10 lat więzienia grozi mieszkance Charkowszczyzny za kierowanie drogówką pod okupantem
- Minister spraw zagranicznych Ukrainy z wizytą w Seulu: kluczowym tematem los żołnierzy z KRLD
- Putin wywiera presję na rozmowy: Tło jego strategii negocjacyjnej z Ukrainą
- Miliony na glony w basenie Białego Domu: kontrowersyjne umowy i zatrzymania za czasów Trumpa
- Kreml uzbraja kulturę: sport i cerkiew na froncie hybrydowej wojny – ostrzeżenie ukraińskiego wywiadu

