Prezydent odwiedził rannych żołnierzy w Dnipro. Wzruszające zdjęcia ze szpitala.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojej podróży roboczej do Dnipro odwiedził placówkę medyczną, w której leczy się rannych żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. O tym informuje «Glavkom», powołując się na Biuro Prezydenta.
Głowa państwa zapoznała się z pracą oddziału intensywnej terapii, oddziałów anestezjologii i urazów wielonarządowych. Prezydentowi opowiedziano o szczegółach funkcjonowania szpitala podczas pełnoskalowej wojny, dostępnym nowoczesnym sprzęcie oraz o odbudowie placówki po ostrzałach.
Wołodymyr Zełenski spotkał się z obrońcami, którzy otrzymują leczenie w tej placówce medycznej. „Dziękuję wam za służbę i obronę naszego kraju. Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia”, - powiedział.
Blok galerii
Prezydent odznaczył medalem „Za męstwo” III stopnia żołnierzy, którzy odnieśli ciężkie rany podczas działań bojowych, w tym w Donbasie.
Przypominamy, że Wołodymyr Zełenski odznaczył państwowymi odznaczeniami 449 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym 179 pośmiertnie. Odpowiedni dekret nr 205/2025 z dnia 1 kwietnia został opublikowany na oficjalnej stronie Prezydenta.
Czytaj także
- Ukraina uruchamia produkcję broni dalekiego zasięgu – oświadczenie prezydenta
- Rozmowa Zełenskiego z szefem OECD: Kijów liczy na status kandydata jesienią
- Putin na celowniku Zełenskiego: apel o pokój i aż 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- Gotowość Kijowa do rozmów: Zełenski stawia warunki – nacisk na Rosję i obrona powietrzna
- 32 lata jednostki „Alfa”: 37 żołnierzy odznaczonych przez prezydenta Ukrainy
- Moskwa planuje fałszywy atak chemiczny – analityk ujawnia szczegóły

