Polska zatrzymała 17-letniego Ukraińca za wandalizm pomnika: co wiadomo.

Polska zatrzymała 17-letniego Ukraińca za wandalizm pomnika: co wiadomo
Polska zatrzymała 17-letniego Ukraińca za wandalizm pomnika: co wiadomo
W Polsce policja zatrzymała 17-letniego obywatela Ukrainy za dokonanie aktu wandalizmu, który polegał na naniesieniu graffiti na pomniku ofiar tragedii wołyńskiej. O tym poinformował minister obrony narodowej Polski Tomasz Semeniak.

Na pomniku odkryto antypolskie graffiti z wizerunkiem flagi UPA oraz wychwalaniem ukraińskich powstańców. Semeniak zauważył, że akt ten był dokonany na polecenie 'zagranicznych agentów', co sprzyja zaostrzaniu napięcia między narodem polskim a ukraińskim.

Kancelaria premiera Polski potwierdziła zatrzymanie Ukraińca 'z oskarżeniem o dokonanie aktów sabotażu' i podkreśliła, że rosyjskie służby specjalne rekrutują obywateli Ukrainy i Białorusi do podobnych działań na terytorium Polski.

Podsumowując, w Polsce zatrzymano obywatela Ukrainy za wandalizm na pomniku ofiar tragedii wołyńskiej. Polskie władze podejrzewają, że za tym aktem stoją 'zagraniczni agenci' i podkreślają rekrutację przez rosyjskie służby specjalne obywateli Ukrainy do prowokacji w Polsce.

Czytaj także

Reklama