Polska zatrzymała 17-letniego Ukraińca za wandalizm pomnika: co wiadomo.
14.08.2025
859
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
14.08.2025
859
W Polsce policja zatrzymała 17-letniego obywatela Ukrainy za dokonanie aktu wandalizmu, który polegał na naniesieniu graffiti na pomniku ofiar tragedii wołyńskiej. O tym poinformował minister obrony narodowej Polski Tomasz Semeniak.
Na pomniku odkryto antypolskie graffiti z wizerunkiem flagi UPA oraz wychwalaniem ukraińskich powstańców. Semeniak zauważył, że akt ten był dokonany na polecenie 'zagranicznych agentów', co sprzyja zaostrzaniu napięcia między narodem polskim a ukraińskim.
Kancelaria premiera Polski potwierdziła zatrzymanie Ukraińca 'z oskarżeniem o dokonanie aktów sabotażu' i podkreśliła, że rosyjskie służby specjalne rekrutują obywateli Ukrainy i Białorusi do podobnych działań na terytorium Polski.
Podsumowując, w Polsce zatrzymano obywatela Ukrainy za wandalizm na pomniku ofiar tragedii wołyńskiej. Polskie władze podejrzewają, że za tym aktem stoją 'zagraniczni agenci' i podkreślają rekrutację przez rosyjskie służby specjalne obywateli Ukrainy do prowokacji w Polsce.Czytaj także
- ONZ: Ukraina domaga się zawieszenia broni, 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- 600 pocisków przeciwlotniczych od Niemiec: czy USA zgodzą się na użycie Patriotów?
- Nowe prawo Putina budzi niepokój dyplomatów: czy państwa bałtyckie są celem Rosji?
- Nowe zasady służby wojskowej: kontrakty bojowe z wypłatami sięgającymi 120 tysięcy
- Były piłkarz Dynama Kijów apeluje do Białorusinów: o wojnie i pokoju
- Rosja wprowadza przymusowy pobór: celem dłużnicy i byli więźniowie

