Rosjanie ostrzelali obwód dniepropetrowski: dziesiątki ataków, zniszczenia i pożary.
W niedzielę, 17 sierpnia, rosyjscy okupanci ponownie zaatakowali obwód dniepropetrowski. W ciągu dnia ostrzeliwali różne obszary, powodując pożary w samochodach i garażach, a także znaczne zniszczenia.
W ciągu dnia zarejestrowano dziesiątki wrogich ataków. Agresor terroryzował różne społeczności obwodu dniepropetrowskiego za pomocą dronów i artylerii. Ofiarami tych ataków stały się przedsiębiorstwa przemysłowe, budynki mieszkalne, budynki gospodarcze, samochody i linie energetyczne. Wyschnięta trawa również się zapaliła, ale ogień został szybko ugaszony.
Również w niedzielę w mieście Charków doszło do wybuchu, który prawdopodobnie zainicjowali rosyjscy okupanci, wykorzystując drony. Przypominamy, że nawet w mieście Pawłograd w obwodzie dniepropetrowskim również nie obyło się bez wybuchów podczas agresywnych działań wroga.
Rosyjscy okupanci kontynuują ofensywę na Dniepropetrowszczyznę, powodując zniszczenia i panikę wśród ludności cywilnej. Ataki na budynki mieszkalne, samochody i infrastrukturę świadczą o agresywnych zamiarach wroga, które zagrażają spokojnemu życiu obywateli w regionie.
Czytaj także
- Sondażowy sukces Nawrockiego: prezydent Polski wyprzedza Hołownię, a w tle odebranie orderu Zełenskiemu
- Niemiecka minister sprawiedliwości z wizytą w Kijowie: nowy etap współpracy na drodze do UE
- Moldawianie szybciej zostaną obywatelami Ukrainy – nowe zasady
- 160 żołnierzy wróciło z niewoli: kogo uwolniono podczas wymiany jeńców
- Putin traci zaufanie? Były szef administracji prezydenta usunięty z Rady Bezpieczeństwa Rosji
- Sekretarz generalny NATO chwali uderzenia Kijowa w rosyjskie rafinerie

