Rosja zwiększa flotę na Morzu Czarnym: w akwenie już 5 okrętów rakietowych z Kalibrami.

Rosja zwiększa flotę na Morzu Czarnym: w akwenie już 5 okrętów rakietowych z Kalibrami
Rosja zwiększa flotę na Morzu Czarnym: w akwenie już 5 okrętów rakietowych z Kalibrami

W ciągu dnia Rosja stopniowo wprowadza więcej wojskowych statków na Morze Czarne. Obecnie do wód wprowadzono 5 okrętów Sił Zbrojnych Rosji z rakietami 'Kalibr'. O tym informują kanały monitorujące.

Dziś na Morzu Czarnym zarejestrowano działalność dwóch rosyjskich okrętów rakietowych, które wystrzeliły łącznie do 12 rakiet. Później w akwenie pojawił się jeszcze jeden wojskowy statek Rosji. W pobliżu wybrzeża Odesy zauważono już 5 rosyjskich okrętów rakietowych z łącznym salwem do 36 'Kalibrów'.

Rakiety 'Kalibr', które Rosja używa do ataków na Ukrainę, stanowią poważne zagrożenie. Mogą być wystrzeliwane z okrętów i łodzi podwodnych na Morzu Czarnym i mają dużą odległość rażenia. Co więcej, 'Kalibry' mogą być wyposażone w amunicję kasetową, co zwiększa obszar rażenia. Niska wysokość ich lotu utrudnia przechwycenie przez środki obrony powietrznej.

Zwiększenie liczby rosyjskich okrętów wojskowych na Morzu Czarnym, szczególnie okrętów rakietowych z 'Kalibrami', tworzy napiętą sytuację w regionie, zwiększając zagrożenie dla bezpieczeństwa Ukrainy i innych krajów basenu Morza Czarnego. Obecność nowoczesnych systemów rakietowych może wpłynąć na stabilność w tym regionie i prowadzić do dalszego konfliktu zbrojnego.


Czytaj także

Reklama