Rosja celowo zaatakowała Odesę w biały dzień — przewodniczący OVA Kiper.
Atak na Odesę
Rosjanie ponownie przeprowadzili atak na Odesę, wypuszczając drony uderzeniowe pośrodku dnia roboczego. To działania terrorystyczne mające na celu zastraszenie cywilnej ludności miasta.
O tym poinformował przewodniczący Odeskiej OVA Oleg Kiper.
Według niego, atak na Odesę miał miejsce o godzinie 10 rano, kiedy ludzie odpoczywali na plażach lub pracowali. Atak ten spowodował rany u kilku osób. Obecnie wiadomo o dziewięciu rannych, z których siedmiu wymaga hospitalizacji, a inni otrzymali pomoc na miejscu.
'Zaatakowano około 10 obiektów. Wszyscy mieszkańcy widzieli, jak drony przelatywały nad centrum miasta. W wyniku eksplozji uszkodzona została znaczna część infrastruktury cywilnej', — powiedział Oleg Kiper.
Oleg Kiper dodał również, że do usunięcia skutków ataku zaangażowane są wszystkie służby. Są poważne uszkodzenia budynków mieszkalnych, parkingów i innych konstrukcji.
Przypominamy, że wcześniej opisaliśmy reakcję mieszkańców Odessy na ten atak. Wspomniano również o innych oznakach zbrojnej agresji strony rosyjskiej przeciwko miastu.
Czytaj także
- Polski kapitał i ukraińskie doświadczenie bojowe: nowy europejski lider według Kniażyckiego
- Ukraina stawia Białorusi warunek: wieże przekaźnikowe dla rosyjskich dronów już wyłączone
- Czy Mińsk wciągnie kraj w konflikt? 2000 rekrutów ma być gotowych do początku lipca
- Czy Korea Północna szykuje kobietę na następcę tronu? Córka Kima pojawia się na oficjalnych wydarzeniach
- Białoruskie przekaźniki przestały działać – co to zmienia dla obrony Ukrainy?
- Szczyt NATO w Ankarze: Tusk zapowiada debatę o Ukrainie

