Rosjanie ostrzelali Chersoń: zginęła jedna osoba, 18 rannych.
Rosyjska armia okupacyjna przez cały dzień ostrzeliwała osiedla mieszkalne w Chersoniu, informuje FREEДOM. Dzielnice Dniprowska, Koralowa i Centralna miasta znalazły się pod ostrzałem. Zginął jeden mężczyzna, osiem osób zostało rannych, w tym – obrażenia od wybuchów i wstrząs mózgu. Dwoje rannych jest w stanie średnim.
'W wyniku wrogiego ostrzału obrażenia od wybuchów odniosły kobiety w wieku 73 i 50 lat. Poszkodowani sami zgłosili się do szpitala. Lekarze prowadzą badania i udzielają im pomocy', – relacjonowali w OVA.
Na godz. 17:00 wiadomo o jednym zmarłym i 18 rannych. Strefa mieszkalna doznała znacznych uszkodzeń: uszkodzono dziesiątki budynków wielorodzinnych, sklepów, instytucji finansowych, placówki medycznej, komercyjnego i prywatnego transportu. W wiosce Młodzieżne wybuchła materia wybuchowa z drona, ranny został medyk.
'56-letni mężczyzna odniósł obrażenia od wybuchów, wstrząs mózgu, kontuzję i drobne rany od odłamków głowy. Zespół karetki udzielił pomocy poszkodowanemu na miejscu, od hospitalizacji się odmówił', – relacjonowali lokalne władze.
Rosyjscy okupanci również wcześnie rano ostrzelali Chersoń z artylerii, zginął mężczyzna, pięć osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów. Liczba poszkodowanych nadal rośnie.
Armia RF intensywnie ostrzeliwuje Chersoń, co prowadzi do ofiar i zniszczeń. Mieszkańcy znalazły się pod wrogim ogniem, co doprowadziło do ofiar i dużych strat materialnych, w tym zniszczenia budynków i obiektów publicznych. Sytuacja w regionie pozostaje napięta, a walki trwają.
Czytaj także
- Apel Zełenskiego o większą presję na Rosję – analiza politologa
- Polska i Ukraina łączą siły w projekcie upamiętnienia ofiar wspólnych konfliktów
- Od 2027 roku minimalne wynagrodzenie policjantów i ratowników wzrośnie do ponad 33 000 hrywien
- Kijów apeluje o czujność wobec Mińska: dlaczego Putin popycha Łukaszenkę w stronę konfliktu
- Białorusini mogą trafić do rosyjskiej armii – Kreml szykuje nowy mechanizm poboru
- Gdańsk gospodarzem wielkiej konferencji o odbudowie Ukrainy w 2026 roku – zapowiedź polskich władz

