Rosja uderzyła w budynek administracyjny w Kozaczem Łopani, ludzie pod gruzami.
Najeźdźcy ostrzelali budynek administracyjny miejscowości w obwodzie charkowskim
Dziś, 21 sierpnia, rosyjscy najeźdźcy zaatakowali budynek administracyjny w miejscowości Kozacza Łopan, która należy do gminy Derhaczi na obwodzie charkowskim, pod gruzami mogą znajdować się ludzie. O tym poinformował szef policji Derhaczi Wiaczesław Zadorienko w Telegramie.
„Okupanci zaatakowali artyleryjsko Kozaczą Łopan, niszcząc budynek administracyjny. Na miejscu pracują jednostki DSNS. Wstępnie pod gruzami budynku mogą znajdować się ludzie”, - czytamy w opisie.
Później Zadorienko wyjaśnił, że okupanci ostrzelali wieś około 12:25. „W wyniku ostrzału uszkodzono budynek rady wsi. Wstępnie: pod gruzami znajdują się trzy osoby”, - podał szef policji Derhaczi.
Podano, że dodatkowe okoliczności są ustalane.
Jak informowano, w nocy i rano 21 sierpnia rosyjscy najeźdźcy próbowali zaatakować Kijów. Okupanci skierowali na stolicę do 10 uderzeniowych dronów, które zostały zestrzelone na podejściach.
Nowy atak dronów w obwodzie kijowskim
W nocy 21 sierpnia obwód kijowski padł ofiarą kolejnego ataku wrogich dronów, prawdopodobnie typu „Szachid”. Siły i środki obrony powietrznej regionu aktywnie działały wobec wrogich celów w przestrzeni powietrznej regionu. O tym informowała obwodowa administracja wojskowa Kijowszczyzny. Okupacyjne władze twierdziły, że nie ma ofiar i zniszczeń w wyniku upadku odłamków rakiety.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

