Rosjanie drugi raz w ciągu doby uderzyli w kolej – jakie są konsekwencje.
18.07.2025
4166
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.07.2025
4166
Rosyjscy okupanci ostrzelali lokomotyw na Dnieprzańskiej linii kolejowej
18 lipca rosyjscy okupanci ponownie przeprowadzili ostrzał lokomotywu na Dnieprzańskiej linii kolejowej. Warto zaznaczyć, że sam lokomotyw przewoził cywilny ładunek.
Te informacje podał szef biura prezydenta Ukrainy w Telegramie.
Rosjanie ostrzelali lokomotyw na Dnieprzańskiej linii kolejowej
Jermak poinformował, że dzisiaj, 18 lipca, Rosjanie zaatakowali lokomotyw na Dnieprzańskiej linii kolejowej, który przewoził cywilny ładunek. Zauważył również, że ten atak był zaplanowanym terrorem przeciwko cywilnej logistyce i pracownikom kolei.
'Rosja otrzyma odpowiedź, ale te agresywne działania pokazują, że Rosjanie nie zamierzają kończyć wojny. Tutaj działać będzie tylko zasada 'pokoju przez siłę'. Aby pokonać Rosjan, trzeba doprowadzić ich do katastrofy ekonomicznej i zniszczyć ich kompleks wojskowo-przemysłowy', — podkreślił Jermak.
Pamiętajmy, że rano 18 lipca w Nizhinie w obwodzie czernihowskim miała miejsce eksplozja spowodowana atakiem Rosjan dronem. Również w nocy z 17 na 18 lipca rosyjskie wojska zaatakowały obwód zaporoski.
Podczas gdy na pierwszej linii frontu trwają starcia, rosyjscy okupanci kontynuują ataki na cywilną infrastrukturę. To świadczy o tym, że konflikt na Donbasie nie zamierza się zakończyć, ale Ukraina jest gotowa dać odpór.Czytaj także
- Litewski polityk wzywa do wywierania presji na USA: dlaczego to może uratować Ukrainę
- Sondaż Kijowskiego Instytutu Socjologii: 57% Ukraińców uznaje prawo każdego państwa do własnej wersji dziejów
- Były żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy szpiegował dla Rosji w Odessie – wpadł na gorącym uczynku
- Senat USA ogranicza prerogatywy prezydenta ws. Iranu – co to zmienia?
- To ona decydowała: czy zabierać Zełenskiego na szczyt odbudowy w Gdańsku
- Logistyczna blokada Krymu: system obrony powietrznej Rosji na skraju upadku

